Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ramazan Yemek Tarifleri


3 adet soğanı yemeklik kesin.Tavaya sıvıyağı alın soğanı tavaya ilave edin ve soğanları kavurun.Daha sonra üzerine 1 çorba kaşığı domates salçası ilave edin
Kıyma Mıhlaması Tarifi

3 adet soğanı yemeklik kesin.Tavaya sıvıyağı alın soğanı tavaya ilave edin ve soğanları kavurun.Daha sonra üzerine 1 çorba kaşığı domates salçası ilave edin ve kavurmaya devam edin.  
Kıyma Mıhlaması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

150 Gram Kavurma
3 Soğan
1 Çorba Kaşığı Domates Salçası
1 Su Bardağı Biberli Domates Sos
4 Yumurta
Sıvıyağ
Tuz
Karabiber

 
Hazırlanışı:
 

3 adet soğanı yemeklik kesin.Tavaya sıvıyağı alın soğanı tavaya ilave edin ve soğanları kavurun.Daha sonra üzerine 1 çorba kaşığı domates salçası ilave edin ve kavurmaya devam edin.

Daha sonra üzerine biberli domates sosu ve 150 gr. kavurmayı dahil edin ve sotelemeye devam edin. Daha sonra üzerine üzerine 4 adet bütün yumurta kırın.

Yumurtalar pişince tavayı ocaktan alın ve servis edin.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, mıhlama tarifi, mıhlama tarifleri, oktay usta mıhlama tarifi, oktay usta mıhlama tarifleri, mıhlama nasıl hazırlanır, ramazan yemekleri, ramazan yemek tarifleri, pratik mıhlama tarifi, kolay mıhlama tarifi, sarımsaklı yemek tarifleri, mıhlama malzemeleri, mıhlama hazırlamak, yöresel yemek tarifleri
 
Yemek Sözlüğü: Sarımsak Nedir?
 

Sarımsak; Sert ve keskin kokusu, acı tadıyla bazı yiyeceklerimize benzersiz bir çeşni ve lezzet katması amacıyla kullanılan Sarmısak'ı veren bitkisi, Zambakgiller'dendir. Anayurdu Asya kıtası olan sarmısak, ülkemizde bol bol yetiştirilip tüketilmektedir.

Soğanın yakın akrabası olan ve l m'ye kadar boylanabilen sarımsak, ikiyıllık otsu bir bitkidir. Birinci yılında toprak içindeki birçok 'diş'ten oluşan 'baş' kısmı ile toprak üzerindeki yapraklarını; ikinci yılında soğanda olduğu gibi çiçek sapı ile bunun ucundaki çiçeklerini oluşturur.

Sarımsağın soğandan farkı, çiçeklerde tohum meydana gelmemesidir. Ama, bazı durumlarda çiçekler, ebesoğanı denilen küçük başçıkları oluşturur. Bu başçıklar tohumluk olarak işe yarasalar da, uygulamada tohumluk olarak kullanılmazlar.

Sarmısak, bedenin bağışıklık sistemini uyarır, yani antibiyotiklere benzer etkiler yaparak bedendeki enfeksiyonlara karşı savaşır: Bu bağlamda nezle, soğuk algınlığı, uçuk; mide, bağırsak ve mantar iltihapları, arpacık gibi bakteri, virüs ve mantarların oluşturduğu enfeksiyonlar sayılabilir.

Kandaki kolesterol düzeyini düşürür: Yapılan araştırmalar, günde iki diş sarımsak yiyen kişilerin kolesterol düzeyinde, kısa dönemde %10'luk düşüşlerin gerçekleştiğini ortaya koymuştur.

Sarmısak, kanı sulandırır ve kan dolaşımını hızlandırır: Bu sayede sarmısak, kalp krizi ya da felç geçirmeye neden olabilecek damar tıkanıklıklarını önler. Yüksek tansiyonu düşürür: Araştırmalar, makul düzeyde sarmısak alımının bile bu etkiyi sağladığını göstermektedir.

Sarmısak, kan sekerinin düzeyini düşürür: Bu sayede bazı şeker hastalarına sarmısak yemenin iyi geldiği yapılan bilimsel araştırmalarla saptanmıştır.


Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker