Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ramazan Yemek Tarifleri


Köftesi için, soğanı rendeliyoruz. Maydanozu doğruyoruz. Kıyma, yumurta, biraz galeta unu, ...
Köfteli Ekmek Kebabı Tarifi

Köftesi için, soğanı rendeliyoruz. Maydanozu doğruyoruz. Kıyma, yumurta, biraz galeta unu, tuz ve karabiberi karıştırıp yoğuruyoruz.  
Köfteli Ekmek Kebabı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Bayat Ekmek
2 Patates
1 Kâse Süzme Yoğurt
Köftesi İçin:
400 Gr. Kıyma
1 Yumurta
1 Soğan
1 Tutam Maydanoz
Galeta Unu
Tuz
Karabiber
Sosu İçin:
7 Erik Domates
Kekik
Karabiber
Tuz
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Köftesi için, soğanı rendeliyoruz. Maydanozu doğruyoruz. Kıyma, yumurta, biraz galeta unu, tuz ve karabiberi karıştırıp yoğuruyoruz.

Köfteden küçük parçalar kopartıp yuvarlıyoruz. Ekmeği dilimliyoruz. Fırın tepsisine diziyoruz. Fırına koyup kızartıyoruz. Sosu için, domatesleri soyup doğruyoruz.

Tavaya sıvıyağ koyup domatesleri ekliyoruz. Kekik, karabiber ve tuz katıp pişiriyoruz. Patatesleri küp küp doğrayıp kızgın yağda kızartıyoruz. Servis tabağına fırında kızarmış ekmekleri diziyoruz.

Süzme yoğurt ve normal yoğurdu biraz tuz ve su katıp çırpıyoruz. Ekmeklerin üzerine döküyoruz.

Kızarmış patateslerin bir kısmını üzerine koyuyoruz. Köfteleri sıvıyağda kızartıyoruz. Patateslerin üzerine pişen köfteleri döküyoruz. Köftelerin üzerine domates sosu döküyoruz.

Patateslerin kalan kısmını koyuyoruz. Maydanoz ile süsleyip servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, köfteli ekmek kebabı tarifi, köfteli ekmek kebabı tarifleri, oktay usta köfteli ekmek kebabı tarifi, oktay usta köfteli ekmek kebabı tarifleri, kadayıf dolması tarifi, köfteli ekmek kebabı nasıl hazırlanır, pratik köfteli ekmek kebabı tarifi, kolay köfteli ekmek kebabı tarifi, köfteli ekmek kebabı malzemeleri, Altı Çıtır Üstü Çıtır Ortasına Krema Yatır Tarifi, ye babam ye tarifi, ye babam tarifi, yedim ama doyamadım tarifi, köfte tarifleri, kebap tarifleri, bayat ekmek, bayat ekmek tarifleri
 
Yemek Sözlüğü: Kadayıf Nedir?
 

Kadayıf; Şeker şerbetiyle pişirilip tatlı yapılmak üzere çeşitli şekillerde dökülmüş hamurdan yapılan, tatlı olarak tüketilen çeşitli biçimlerde üretilen bir hamur çeşididir. Genelde hamurun tel tel akıtılarak bir zeminde fabrikasyon şeklinde üretilmesiyle elde edilir.

Daha çok doğu anadolu ve Erzurum bölgesinde tüketilir. En meşhur kullanımları tel kadayıf, yassı kadayıf, yapılan tatlılar ise kadayıf dolması, burma kadayıf, ekmek kadayıfı, yassı kadayıf biçiminde olanlardır.

Ekmek kadayıfı; Yassı, daire şeklinde olup birbiri üstüne ikisi birlikte ve koyu şerbetle büyük tabakta pişirilerek arasına kaymak konulan cinsi.

Yassı kadayıf; Ufak daire şeklinde olup yumurta ile tavada pişirileni. 


Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker