Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ramazan Yemek Tarifleri


Mayalanması için dinlendiriyoruz. Üzeri için, soğanı ince bir şekilde doğrayıp sıvıyağ ile kavuruyoruz.
Yağlama Tarifi

Mayalanması için dinlendiriyoruz. Üzeri için, soğanı ince bir şekilde doğrayıp sıvıyağ ile kavuruyoruz.  Yeşil biber ve kırmızı biberi doğrayıp soğana ekliyoruz.  
Yağlama Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Su Bardak Un
Yarım Paket Yaşmaya
Tuz
Su
Üzeri İçin:
350 Gr. Kıyma
3 Soğan
2 Domates
2 Sivri Biber
1 Kırmızı Biber
2 Çorba Kaşık Tereyağı
1 Çorba Kaşık Salça
Tuz
Karabiber
Su
Sosu İçin:
1 Kase Yoğurt

 
Hazırlanışı:
 

Unu karıştırma kabına alıyoruz. Ortasını açıyoruz ve yaşmayayı alıyoruz. Kenarlara tuzu serpiyoruz.  Biraz ılık su döküp yaşmayayı çözüyoruz. İçten dışa doğru karıştırıp kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yoğuruyoruz.

Mayalanması için dinlendiriyoruz. Üzeri için, soğanı ince bir şekilde doğrayıp sıvıyağ ile kavuruyoruz.  Yeşil biber ve kırmızı biberi doğrayıp soğana ekliyoruz.

Kıymayı ekleyip kavurmaya devam ediyoruz. Domatesi soyup doğruyoruz. Kıymaya ekliyoruz. Salçayı biraz sulandırıp ekliyoruz. Tuz ve karabiber koyup pişiriyoruz. Mayalanmış hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar kopartıp tatlı tabağı büyüklüğünde açıyoruz.

Geniş bir tavada yada gözleme aparatında önlü arkalı pişiriyoruz. Kıymalı harcı ısıtıyoruz. Pişen gözlemeyi üst üste diziyoruz. Her birinin arasına kıymalı harçtan koyuyoruz.

Servis tabağına aldığımız yağlamayı 4'e bölüp yoğurt ile servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, yağlama tarifi, yağlama tarifleri, oktay usta yağlama tarifi, oktay usta yağlama tarifleri, yağlama nasıl hazırlanır, kolay yağlama tarifi, pratik yağlama tarifi, kayseri bağlama tarifileri, kayseri bağlama tarifi, yöresel bağlama tarifi, yöresel bağlama tarifleri, yöresel yemek tarifleri, hamur işi tarifleri, lahmacun tarifi

Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
I am really tiyrng to not see this as a racial thing but what that properly named Dick didn't let Juan Martedn talked and then told him to hurry up, I was very offended.Could you see the happiness in his voice and eyes when he just told his mom, dad, grandpas and friends those few thanks words in spanish.Does that Dick think his family must know english and that he talking to them in spanish was not neccesary?I can tell you I've been very dissapointed by the people who run this Slam, there were too many fishy things going on and I feel like us fan as well as the players were disrespected throught out the tournament.My chest still hurts for all my screaming! And I admit it, I was very happy for Del Potro but equally happy that Mr.Fuck you don't tell me to calm down I talk when I want to talk, didn't have a chance to wear his Nike 16 embroided jacket.
igiuJRxTzM|29 Eylül 2012 Cumartesi Saat : 02:57
2
Yıllardır e7alışan ve emekliliği rfcya olaark gf6ren usta f6ğreticilerin seslerin duyurabilecekleri bf6yle bir platform olması gfczel. Ancak; yıllarını usta f6ğretici olaark gee7irmiş, (20 yıl 1580 iş gfcnfc) birisi olaark geriye df6nfck sigorta primlerinin f6denmesi şartı ile emeklilik yaşı geldiğinde emekli olma hakkından niye bahsedilmiyor? Saat fczerinden yatan gfcnlfck e7alışmalarımızın eksik kısmının f6denmesi ile ilgili Maliye Bakanlığı, SGK başkanlığı ve Başbakanlık ile mutabakat sağlanmalı ve eksik gfcnlerin en azından e7alışılan gfcnlerin eksik primlerinin yatırılması ile emekliliğe bir adım daha atmalı usta f6ğreticiler
txEeoToqTlQnaYecYY|19 Kasım 2012 Pazartesi Saat : 16:55
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker