Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Sözlüğü


Bamya, meyvesi yuvarlak, oval ve yeşil; yaprakları asma yaprağı şeklinde bir bitkidir.
Yoğurt Nedir
Bamya, meyvesi yuvarlak, oval ve yeşil; yaprakları asma yaprağı şeklinde bir bitkidir. 
 
  
Bamya Nedir?
 

Botanik Bilgi;  Mutedil iklimlerde yıllık, sıcak iklimlerde ise, bir kaç defa yetiştirilebilen, boyu 1-2 metreye kadar uzayan, yaprakları asma yaprağına benzeyen, meyvesi beş bölmeli, tohumları yuvarlak ve yeşilimsi gri renkte bir sebze.Tohum ile üretilir. Soğuk ve don tehlikesi geçtikten sonra, ilkbaharda tarlalara ve bahçelerdeki önceden hazırlanan yerlere dikilir. Hafif (kumlu-tınlı) toprakları sever. 

 

Faydaları; Mide ve bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirim sistemine yardımcı olur. Lif oranı yüksek bir besin olan Bamya, idrar söktürücüdür ve kabızlığı gidermekte faydalıdır. Mineraller açısından da zengin bir sebze olan Bamya, halsizliğe iyi gelir.
 

 

Kullanımı; Bamya, iyice olgunlaşıp kartlaşmadan taze olarak toplanmalı ve tüketilmelidir. Yaş ya da kuru olarak tüketilebilir. Bamyanın çiçeği de faydalıdır. Çiçekleri ezilip kaynatılarak suyu içilirse göğsü rahatlatır ve yumuşatır.

 

Bamyalı Yemek Tarifleri
 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

bamya nedir, bamya yemekleri, bamya tarifleri, oktay usta bamya tarifleri, bamyalı yemek tarifleri, oktay usta bamya tarifi, bamyanın faydaları, bamyanın zararları,  bamya nasıl pişirilir, bamya yemekleri, oktay usta bamyalı yemek tarifleri, oktay usta bamya tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
I may be wrong about this..but isn't injera bread sueppsod to be super healthy?? How did it taste?My kids would love this restaurant..not necessarily for the food, but the 'eating with your hands' part. ;)Creme brulee on any continent = yummo!
bDqRNvGeBakXbAbOyt|23 Eylül 2012 Pazar Saat : 05:57
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker