drupal analytics

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Sözlüğü
Kan şekeri ve kolesterol seviyesini kontrol eder ve dengede tutar.
Yoğurt Nedir
 Kan şekeri ve kolesterol seviyesini kontrol eder ve dengede tutar.
 
  
Krom Minerali Nedir?
 

Bilgi; Kan şekeri ve kolesterol seviyesini kontrol eder ve dengede tutar. Böylece özellikle şeker hastaları için çok faydalıdır. Enzim ve hormonların kullanımı ile yağ ve proteinlerin sentezlenmesinde görev alır. Kemik erimesini ve yaşlanmanın etkilerini azaltır. Ayrıca, krom minerali vücuttaki yağı kasa dönüştürerek, kilo verdirmese de vücut hatlarının daha düzgün görünmesine ve kas yapmayayardımcı olur. Bu özelliği nedeniyle, özellikle zayıflamak ve iştahlarını kontrol altına almak isteyenler krom kapsülü kullanmaktadırlar.


 

Eksikliği; Dengesiz beslenme sonucu oluşan krom eksikliği, huzursuzluk, halsizlik ve yorgunluğa neden olur. Kalp ve damar sağlığını olumsuz etkileyerek damar sertliği ve şeker hastalığı riskini artırır. Krom Eksikliği olanlarda sürekli açlık hissi ve yeme isteği, tatlılara düşkünlük görülür. Krom eksikliği iştahı kontrol etmeyi engellemesinin yanı sıra vücudun yağlanmasına da neden olmaktadır.

 

Fazlalığı ve Zararları; Fazlası krom zehirlenmesine neden olacağı için bilinçli ve ölçülü tüketilmelidir. Bazı durumlarda baş dönmesi ve deri döküntüsü görülebilir. Özellikle şeker hastaları doktora danışmadan krom desteği (krom kapsülü / hapı gibi) almamalıdır.

 

Bulunduğu Besinler; Et, pirinç, yer fıstığı, üzüm suyu, peynir, buğday, süt ve süt ürünleri, yumurta, tavuk, mısır, mantar ve patates bol miktarda krom içeren besinler arasındadır. Ayrıca, ısırgan otu, civanperçemi, meyan kökü ve yulaf da krom minerali açısından zengin bitkilerdir.

 

Krom Mineralli Yemek Tarifleri
 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

krom minerali nedir, krom minerali yemekleri, krom minerali tarifleri, oktay usta krom minerali tarifleri, krom mineralli yemek tarifleri, oktay usta krom minerali tarifi, krom mineralinin faydaları, krom mineralinin zararları, krom minerali yemekleri, oktay usta krom mineralli yemek tarifleri, oktay usta krom minerali tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#

Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker