Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Patlıcanları yarı kıvamda közleyerek kabuklarını soyuyoruz. Tencereye sıvıyağını döküyoruz. Üzerine piyazlık doğradığımız ...
İmam Bayıldı Tarifi

Patlıcanları yarı kıvamda közleyerek kabuklarını soyuyoruz. Tencereye sıvıyağını döküyoruz. Üzerine piyazlık doğradığımız soğan ve sarımsağı ilave ederek kavuruyoruz. 
İmam Bayıldı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Patlıcan
3 Soğan
4 Domates
7 Yeşil Biber
3 Diş Sarımsak
1 Çorba Kaşık Domates Salçası
Sıvıyağ
Tuz
Karabiber
Su

 
Hazırlanışı:
 

Patlıcanları yarı kıvamda közleyerek kabuklarını soyuyoruz. Tencereye sıvıyağını döküyoruz. Üzerine piyazlık doğradığımız soğan ve sarımsağı ilave ederek kavuruyoruz.

Domatesin bir tanesini üzeri için ayırıp geri kalan domateslerin kabuklarını soyarak küp şeklinde doğruyoruz. Biberlerin iki tanesini ince ince doğrayarak tencerenin içerisine ilave ediyoruz.

Biraz karıştırdıktan sonra salçayı, domatesi, tuzu ve karabiberi de ilave ederek kavuruyoruz. Kabuklarını soyduğumuz patlıcanları cam fırın kabına diziyoruz.

Üzerine tuzu ve şekeri serperek ortalarını bıçakla çiziyoruz. Patlıcanların içlerini açarak hazırlamış olduğumuz domatesli harçla patlıcanların içlerini dolduruyoruz.

Ayırdığımız domatesi iri iri doğrayarak patlıcanların üzerine birer adet yerleştiriyoruz. Biberleri de üzerine yerleştiriyoruz. Domates harcından kalan sosu suyla açarak patlıcanların üzerine döküyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri, yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, imam bayıldı tarifi, imam bayıldı tarifi, imam bayıldı tarifi nasıl hazırlanır, kolay imam bayıldı tarifi, pratik imam bayıldı tarifi, oktay usta imam bayıldı tarifleri
 
Yemek Sözlüğü: Kadayıf Nedir?
 

Kadayıf; Şeker şerbetiyle pişirilip tatlı yapılmak üzere çeşitli şekillerde dökülmüş hamurdan yapılan, tatlı olarak tüketilen çeşitli biçimlerde üretilen bir hamur çeşididir. Genelde hamurun tel tel akıtılarak bir zeminde fabrikasyon şeklinde üretilmesiyle elde edilir.

Daha çok doğu anadolu ve Erzurum bölgesinde tüketilir. En meşhur kullanımları tel kadayıf, yassı kadayıf, yapılan tatlılar ise kadayıf dolması, burma kadayıf, ekmek kadayıfı, yassı kadayıf biçiminde olanlardır.

Ekmek kadayıfı; Yassı, daire şeklinde olup birbiri üstüne ikisi birlikte ve koyu şerbetle büyük tabakta pişirilerek arasına kaymak konulan cinsi.

Yassı kadayıf; Ufak daire şeklinde olup yumurta ile tavada pişirileni. 


Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Ingredients * 8 potatoes (small red) * 50 grams butetr * 3 tablespoons olive oilInstructionspeel potatoes. Place each potato on a deep spoon and slice thinly. This way you don't slice right thru the potato. Place the potatoes in a baking dish, cut side upMelt butetr and mix with oil. Spoon this mixture over the cut potatoes.Roast uncovered in a 220deg. oven for about 50 min. Spoon excess oil mixture over the potatoes every 15 min. or until potatoes are cooked thru.
qyRSDpNWztbGsZZ|17 Şubat 2013 Pazar Saat : 14:53
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker