Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Sözlüğü


Helva, Türkiye'de ve pek çok Orta Doğu ülkesinde yaygın bir tatlıdır. Temel malzemeleri un ya da irmik, yağ, şeker, süt, kaymaktır.
Yoğurt Nedir
Helva, Türkiye'de ve pek çok Orta Doğu ülkesinde yaygın bir tatlıdır. Temel malzemeleri un ya da irmik, yağ, şeker, süt, kaymaktır.
 
  
Helva Nedir?
 

Hakkında; Farklı kültürlerde farklı çeşitlerine rastlamak mümkündür.Balkanlar ve orta doğuda tahinle yapılanların yanı sıra Hindistan ve Bangladeş'te bezelye ve havuçtan mamul koyu kıvamlı bir akıcı tatlı olarak da yapılmaktadır.
Son yıllarda tahin helva sanayinde şeker yerine Glikoz oranı yüksek fruktoz oranı düşük mısır şurupları ,Yağ ve proteini Bağlayıcı olarak çeşitli katkılar (Konsantre soya proteinleri ve bitkisel lifler) kullanılmaktadır.

 

Helvalı Yemek Tarifleri
 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

helva nedir, helva yemekleri, helva tarifleri, oktay usta helva tarifleri, helvalı yemek tarifleri, oktay usta helva tarifi, helvanın faydaları, helvanın zararları,  helva nasıl pişirilir, helva yemekleri, oktay usta helvalı yemek tarifleri, oktay usta helva tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
JohnFebruary 7, 2011 3:46 pmOne word of advice to anonye traveling to Turkey: If you can, avoid a drink called Salgam (pronounced SHAL-gam). If you are offered some, drink enough to be polite.Looks like cherry Kool-Aid, comes in a jug like cherry Kool-Aid, they drink it on a hot day like cherry Kool-Aid But it's actually pickled turnip juice.It's vegan though
mIPUaRWtWUsDgUdw|23 Eylül 2012 Pazar Saat : 18:28
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker