Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Sözlüğü


Yunanistan'da revani veya ravani adıyla servis edilen geleneksel tatlıdır.
Yoğurt Nedir
Genellikle irmik ve undan yapılır. O piştikten sonra şeker şurubu hazırlanır, tatlı bir tadı vardır. Revani şenlikli günler için yunanistan'da pişirilen geleneksel irmik pastadır.
 
 
Revani Tarifleri
 

Yunanistan'da revani veya ravani adıyla servis edilen geleneksel tatlıdır.

Genellikle irmik ve undan yapılır. O piştikten sonra şeker şurubu hazırlanır, tatlı bir tadı vardır. Revani şenlikli günler için yunanistan'da pişirilen geleneksel irmik pastadır.

Tarifin kesin kökenleri bilinmemektedir. Ortadoğu’da revani tarifinin çeşitli varyasyonları yapılmaktadır. Örneğin, arabistan ve mısır sırasında basbausa veya hareesa olarak adlandırılır, ma'mounia olarak adlandırılır.

Revani tarifinde nişasta ve irmik kullanılan birincil maddedir. Revani tarifleri, şeker, vanilya, kabartma tozu, sıvıyağ, yumurta, irmik ve undan hazırlanan bir karışımdır.

Hazırladığımız kek harcını yağlanmış yuvarlak fırın tepsisine boşaltılır. Pişirilir. Kek pişerken, üzeri için şurubunu yani şerbeti hazırlanır. Kek piştikten sonra revani soğutulur.

Soğuyan kekin üzerine ılık olan şerbet dökülür. Dilimleyerek servis edilir. Çay saatlerinde vazgeçilmez bir ikram olarak hazırlanır. Revani servis edilirken, üzerine kaymak, yeşil fıstık ve dondurma ile de servis edilebilir. Revani tarifini değişik çeşitlerde de hazırlamak mümkündür.Limonlu Kremalı Revani Tarifi

 
Kaymaklı Fındıklı Revani Tarifi
 
Havuçlu Revani Tarifi
 
Fıstıklı Revani Tarifi
 
Kremalı Revani Tarifi
 
Ispanaklı Revani Tarifi
 
Muzlu Sarma Revani Tarifi
 

Çilekli Krem Şantili Revani Tarifi

 
Etiketler: tikla, ögren, kazan
 

revani tarifleri, irmikli revani tarifleri, kolay revani tarifleri, oktay usta revani tarifleri, revani tarifleri resimli, revani yapılışı, şambalı tarifleri, revani tatlısı, kolay tatlı tarifleri, revani tatlısı tarifleri, oktay usta revani tarifleri, yemek tarifleri revani, oktay usta kolay revani tarifi, revani yapımı resimli, pratik revani, kolay revanı, pratik revani tatlısı tarifi, pratik revani tarifi, pratik revani tarifleri, pratik revani tarif, pratik revani yemek, kolay revani tarifleri, 6 kişilik revani tarifi, oktay usta revani tarifleri, revani tarifi oktay usta, revani video, oktay usta tatlı tarifleri, oktay usta sütlü revani tarifleri, oktay usta çilekli revani, oktay usta revani tarifi resimli, oktay usta haşhaşlı revani tarifi, oktay usta portakallı revani tarifi, oktay usta hamurlu tatlı tarifleri, revani nedir, revani türkçe anlamı, tarifi nedir, revan nedir, revani ingilizce anlamı, bademli revani yapılışı, oktay usta hamurlu tatlı tarifleri, oktay usta şerbetli hamur tatlı tarifleri, oktay usta sütlü tatlı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri şekerpare, oktay usta tatlı tarifleri kalbura bastı, oktay usta kolay tatlı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri resimli, oktay usta kolay şerbetli tatlı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri revani, oktay usta tatlı tarifleri tavuk göğsü, hamurlu tatlı tarifleri, hamur tatlıları tarifi, hamurlu tatlılar, şerbetli tatlı tarifleri, hamur tatlısı tarifleri, oktay usta tatlı tarifleri, hamur işi tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri, milföy hamurundan tatlı tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker