Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Sözlüğü


Kavurma yapacağımız eti hazırlarken, butun iç kısmından seçiyoruz. Kavurma daha yumuşak olacaktır.
Kavurma Tarifleri
Kavurma yapacağımız eti hazırlarken, butun iç kısmından seçiyoruz. Kavurma daha yumuşak olacaktır. Antrikot eti ile ilgili olarak; Antrikot etinin ortası yağlıdır.
 
  
Kavurma Tarifleri
 

Kıyma etini hazırlarken dananın döşünden seçiyoruz. Kıymanın içinde sırt kısmı olmamalıdır. Üzerindeki sinirleri almalıyız. En iyi kıyma az yağlı olmalıdır.

Kavurma yapacağımız eti hazırlarken, butun iç kısmından seçiyoruz. Kavurma daha yumuşak olacaktır. Antrikot eti ile ilgili olarak; Antrikot etinin ortası yağlıdır. Antrikot eti dövülmez ve ince kesilmelidir. Antrikot eti, bonfile etden daha lezzetlidir.

Antrikot eti pişirilirken; iki taraflı tuz serpiyoruz. Tek taraflı olarak bir tarafına tane karabiberi değirmenden çekiyoruz. Biberiye koyuyoruz. Ve ızgara tavaya sıvıyağ dökerek pişiriyoruz.

Burada pişirme ile ilgili olarak da önemli bir nokta belirtmek isteriz ki; eti tavada tek taraflı olarak pişiriyoruz. Yani ilk önce tavanın sağ tarafına ete tuz döktüğümüz yeri alta gelecek şekilde koyuyoruz.

Daha sonra eti tavanın sol tarafına alarak biberiye ve karabiber döktüğümüz yeri pişiriyoruz. Ve bu şekilde tavanın bir sağ, bir sol tarafına alarak pişiriyoruz. Bu şekilde pişirdiğimizde etimiz daha yumuşak olacaktır.

Kavurma Hazırlarken Dikkat Etmemiz Gerekenler : Bayramlık kavurmayı hazırlarken dana etinden hazırlıyorsak, kuşbaşı olarak doğradığımız eti düdüklüye koyup, üzerini örtecek kadar su ilave edip, haşlıyoruz.

Dana kavurmayı haşladıktan sonra geniş ve yayvan bir tencereye alıp, kapağı açık bir şekilde pişmeye bırakıyoruz. Doğradığımız kuyruk yağını tavaya alıyoruz. Kuyruk yağı eridikten sonra, kıkırdağını süzerek yağsız olarak pişirdiğimiz dana kavurmanın üzerine boşaltıyoruz. Tuz ilave ediyoruz.

Tane karabiberi değirmenden çekiyoruz. Tahta kaşığımızla karıştırarak sıcak olarak servis ediyoruz. Burada önemli bir ayrıntı kavurma yerken ve yedikten sonra soğuk bir şeyle içmeyin. Midenizin rahatsız olmaması için mümkünse sıcak bir şeyler içmeliyiz.

Bayramlık kavurmayı kuzu etinden hazırlıyorsak; Kuzu etini küçük küçük kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Tenceremize doğradığımız eti boşaltıyoruz. Yarım çay bardağı su ilave ederek tencerenin kapağı açık şekilde pişmeye bırakıyoruz. Kuyruk yağını küçük küçük doğrayıp, başka bir tavaya alıyoruz.

Kuyruk yağı eridikten sonra, kıkırdağıyla birlikte etin pişmesine yakın tencereye boşaltıyoruz. Etimiz piştikten sonra tuz serpip, karabiberi değirmenden çekiyoruz. Ve servise hazırlıyoruz.

 
 
Arama Motorunda Bu Konuyu Nasıl Bulabilirim
 
yesil elma, kure.tv, oktay usta, oktayusta, yemek tarifleri yemek nasil hazirlanir, oktayustam.com, oktay usta resmi web sitesi, oktay usta kavurma tarifi, oktay usta bayram yemekleri, bayram yemek tarifleri, bayram kavurması tarifi, kavurma yemekleri, kavurma tarifleri, kavurma nasıl pişirilir, kolay kavurma tarifleri, dana kavurması, kuzu kavurması tarifi, süper kavurma tarifi, ilginç kavurma tarifi, et kavurması, et hakkında bilmemiz gerekenler, kurban hakkında bilmemiz gerekenler
 
Kavurma Tarifleri
 
Mantarlı Saç Kavurma Tarifi
 
Sac Kavurma Tarifi
 
Kurban Kavurması Tarifi
 
Az Etli Bol Lezzetli Sac Kavurma Tarifi
 
Ayalı Kuzu Kavurma Tarifi
 
Kavurmalı Domatesli Mayalı Börek Tarifi
 
Kavurmalı Börek Tarifi
 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
This is just the perfect asnwer for all forum members
qZFwWMKqSoKyv|19 Kasım 2012 Pazartesi Saat : 14:45
2
Yaptiginiz yemekleri deniyorum ama guzel olmuyor varsa püf noktasısöylerseniz sevinirim
ebru akman|21 Ocak 2013 Pazartesi Saat : 14:37
3
Yemeklerinizi deniyorum ve güzel oluyor verdiğiniz tarifler için teşekkür ederim
sevgi seltan|11 Aralık 2013 Çarşamba Saat : 19:46
4
very nice blog post. I am from India and I really loves to food. This is very amazing dish you described here. I have also some good blog post on https://timesera.com pls check this out. thanks by heart
Amrendra Chaurasiya|12 Ağustos 2018 Pazar Saat : 16:59
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker