close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Geniş bir kabın içerisine su koyuyoruz. Ayvaların kabuklarını soyup, çekirdeklerini sebze çıkarıcısıyla ortadan çıkartıyoruz.
Kremalı Pişmaniyeli Ayva Tatlısı Tarifi

Soyulan ve çekirdekleri ayıklanan ayvaları geniş bir tencereye yan yana diziyoruz. Ve 2 parmak kadar sıcak su döküyoruz. Toz şekeri bir kabın içine alıyoruz. Üzerine birkaç damla kırmızı gıda boyası döküp, elimizle harmanlıyoruz. Böylece şeker kırmızı renk olacaktır. 
Kremalı Pişmaniyeli Ayva Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

8 Adet Ayva
2,5 Su Bardağı Toz Şeker
Kırmızı Gıda Boyası
8 Adet Karanfil
Su
Kreması İçin:
3 Su Bardağı Süt
1 Çay Bardağı Toz Şeker
2 Çorba Kaşığı Un
1 Çorba Kaşığı Mısır Nişastası
2 Çorba Kaşığı Labne Peyniri
Üzeri İçin:
Pişmaniye

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir kabın içerisine su koyuyoruz. Ayvaların kabuklarını soyup, çekirdeklerini sebze çıkarıcısıyla ortadan çıkartıyoruz. Ayva çekirdeklerini bir tabağa ayırıyoruz.

Soyulan ve çekirdekleri ayıklanan ayvaları geniş bir tencereye yan yana diziyoruz. Ve 2 parmak kadar sıcak su döküyoruz. Toz şekeri bir kabın içine alıyoruz. Üzerine birkaç damla kırmızı gıda boyası döküp, elimizle harmanlıyoruz. Böylece şeker kırmızı renk olacaktır.

Tenceredeki ayvaların üzerine gelecek şekilde toz şekeri paylaştırarak döküyoruz. Ardından her ayvanın ortasına karanfilleri koyuyoruz. Ve tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Arada kıvamına bakarak sıcak su ilave edebilirsiniz.

Ayva suyunun jöle kıvamında olması için, ayvaların pişmesine yakın tencereye ayva çekirdeklerini ilave diyoruz. Ve ayvalar piştikten sonra soğumaya bırakıyoruz. Burada ayva tatlısı pişirme de önemli bir nokta belirtmek isteriz ki; ayva tatlısı yaparken ilk önce sıcak su koyulur ve kaynatılır.

Su kaynadıktan sonra üzerine şeker ilave edilir. Fakat diğer şekilde de pişirilir. Burada iki ayrı pişirme noktası vermiş oluyoruz. Kremasını hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye sütü boşaltıyoruz. Şekeri, unu ve nişastayı sütün üzerine döküp, çırpma teliyle karıştırarak pişiriyoruz.

Kremanın kıvamı göz göz olunca ocağın altını kapatıp, soğumaya bırakıyoruz. Krema soğuduktan sonra labne peynirini koyup, iyice çırpıyoruz. Pişen ve soğuyan ayvaları servis tabağına alıyoruz. İçlerine kremayı dolduruyoruz.

Ve üzerlerine pişmaniye koyarak servise hazır hale getiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kremalı pişmaniyeli ayva tatlısı tarifi oktay usta, oktay usta kremalı pişmaniyeli ayva tatlısı, ayva tatlisi tarifi, fırında ayva tatlısı tarifi, kremalı fıstıklı ayva tatlısı, ayva tatlısı oktay usta, ayva tatlısı nasıl yapılır, ayva tatlısının yapılısı, ev yapımı tatlılar, ev yapımı dondurma, pratik soğuk tatlılar, emel özuğur kimdir,emel özuğur nerede, emel özuğur ve oktay usta, emel özuğur evlendi, pişmaniyeli ayva tatlısı, ev kurabiyesi yapımı, kremalı ayva tatlısı, ayva tatlısı kreması, ayva ile yapılan tatlılar, kaymaklı ayva tatlısı, kolay tatlı tarifleri, pratik ayva tatlısı, kolay ayva tatlısı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
reklamlardan tarifler görünmüyor eğer faydalanamayacaksak niye yaptınız bu siteyi
esma|12 Aralık 2012 Çarşamba Saat : 15:54
2
yok
aliye cağlayan|15 Aralık 2012 Cumartesi Saat : 13:41
3
If I didn't work there, I'd take her out of the daycare! LOL! Seriously, I don't know. I am just coceernnd that because I am one of few involved parents that Ayva and I will be the only folks that need to be accountable for unpleasant behavior. But actually, as I type that, I realize, it's okay if we're the only ones held accountable, because I want to know when something happens because I want to correct it, regardless of what other parents are doing!Blogging is so much cheaper than therapy! LOL!
caAvjFdHvpfmnwBAEN|23 Aralık 2012 Pazar Saat : 06:29
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker