Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Pirinci yıkıyoruz. Suyunu süzdürüyoruz. Tencereye sıvıyağ ve tereyağını koyuyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine pirinci ilave edip ...
Portakallı Karanfilli Tatlı Tarifi

Pirinci kavururken tuzunu serpiyoruz. Ve et suyunu döküyoruz. Hemen ardından sıcak suyunu koyuyoruz. Sıcak suyunun ilk önce yarısını bir döküyoruz. Bir karıştırıyoruz. Daha sonra da pirincin kıvamına göre döküyoruz. Pilavın suyunu da ilave ettikten tencerenin kapağını kapatıp, kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. 
Pilavda Et Şöleni Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Su Bardağı Pirinç
2 Çorba Kaşığı Tereyağı
1 Su Bardağı Et Suyu
Sıvıyağ
Tuz
Su
Üzeri İçin:
400 Gr Bonfile
4 Adet Yeşil Biber
2 Adet Soğan
2 Adet Domates
2 Diş Sarımsak
Sıvıyağ
Tuz
Karabiber
Eski Kaşar Peyniri

 
Hazırlanışı:
 

Pirinci yıkıyoruz. Suyunu süzdürüyoruz. Tencereye sıvıyağ ve tereyağını koyuyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine pirinci ilave edip, karıştırarak kavuruyoruz.

Pirinci kavururken tuzunu serpiyoruz. Ve et suyunu döküyoruz. Hemen ardından sıcak suyunu koyuyoruz. Sıcak suyunun ilk önce yarısını bir döküyoruz. Bir karıştırıyoruz. Daha sonra da pirincin kıvamına göre döküyoruz. Pilavın suyunu da ilave ettikten tencerenin kapağını kapatıp, kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Pilavımız pişerken, üzerindeki etleri hazırlamaya başlıyoruz. Bonfile eti parmak şeklinde doğruyoruz. Soğan ve biberleri jülyen şeklinde doğruyoruz. Sarımsakları küçük küçük doğruyoruz. Domatesleri de parmak şeklinde dilimliyoruz.

Tavaya az sıvıyağ döküp, parmak şeklinde doğradığımız bonfile etleri ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Ayrı bir tavaya da az sıvıyağ döküyoruz. Jülyen doğradığımız soğan ve biberleri ilave edip, karıştırarak kavuruyoruz.

Burada etleri ve sebzeleri ayrı bir tavada pişiriyoruz ki; fazla vakit almadan, daha kolay pişirmemizi sağlayacaktır. Etler iyice kavrulduktan sonra üzerine domatesleri ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Ve ardından ayrı tavada pişirdiğimiz soğan ve biberleri ilave edip, domatesleri suyunu bırakana kadar pişiriyoruz.

Tuzunu serpiyoruz. Karabiberini değirmenden çekiyoruz. Etler piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Ortası delik kek kalıbını fırça yardımıyla sıvıyağ sürüyoruz. Pişirdiğimiz pilavı kalıba boşaltıp, üzerine iyice bastırıyoruz. Servis tabağına kalıptaki pilavı ters çevirip, kalıbı çıkartıyoruz. Pilavın orta kısmına da etli karışımı döküyoruz.

En sonra üzerine eski kaşar peynirini rendeleyerek servise hazır hale getiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pilavda et şöleni tarifi oktay usta, oktay usta pilavda et şöleni, kuzu etli pilav, etli pilav tarifi oktay usta, etli pilav nasıl yapılır, fırında etli pilav, oktay usta pilavlı köfte şöleni tarifi, kaderin yeni kasedi çıktı, kader ve oktay usta, kader kimdir, kader nerede, kolay pilav tarifi, pratik pilav tarifi, tavuk etli pilav, pilav çeşitleri, etli pilav çeşitleri, pirinç pilav yapımı, pilav nasıl yapılır, sade pilav yapımı, patates sepetinde tavuk şöleni, pilav tarifi, pilav yapmanın püf noktaları, bulgur pilav yapımı, sebzeli et sote nasıl yapılır, pilav nasıl yapılır, pratik et yemekleri, mantarlı et sote nasıl yapılır, et kavurma nasıl yapılır, et sote nasıl yumuşak olur, et yemekleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Maria Arminda, Rosa Serra, Miguel Pessoa:Em primeiro lugar, quero sauadr esta iniciativa, e sublinhar quanto me apraz que ela seja tomada, ne3o por um qualquer jornalista ou escriba de servie7o, mas sim por "elas", as queridas camaradas enfermeiras paraquedistas...Ainda he1 um bocado, numa aula sobre a geste3o de recursos humanos em safade, eu me referi a "elas", que abriram "portas" a outras mulheres, num paeds patriarcal, conservador, sexista e ate9 misf3gino... (Recorde-se a infamante lei que, em vigro entre os anos 40 e 60 do se9culo passado, "proibia" as enfermeiras de casas!)...c9 bom lembrar que a guerra de c1frica, do Ultramar ou colonial (como quiserem) foi feita, pelo nosso lado, por um milhe3o de homens (brancos e pretos) + 42 mulheres...Estas mulheres, alguns das quais je1 nos deixaram, merecem as luzes da ribalta e sobretudo ganharam o direito de serem elas prf3prias a contar a sua histf3ria!Por mim, por nf3s, temos as pe1ginas do nosso blogue e0 vossa inteira disposie7e3o. Ve3o ser,seguramente, sob a liderane7a da Arminda e da Rosa, um livro que nos honra a todos/as, os/as combatentes da guerra do ultramar, de c1frica ou colonial (como queira).Um xicorae7e3o do Lueds Grae7a
QOouYJuWFsO|26 Aralık 2012 Çarşamba Saat : 22:16
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker