Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çocuk Yemek Tarifleri
Pazıyı çon ince kıyıyoruz, Ekmekleri yarım çaybardağı suyla ıslatıyoruz, soğanı rendeliyoruz ve tüm malzemeyi yoğurup köfteler yapıyoruz.
PazılıKöfte ve Havuçlu Bulgur Pilavı Tarifi

Havuçları, soğanı, salçayı yağ ile biraz kavuruyoruz. Yıkadığımız bulgurumuzu ve 1 litreye yakın kaynar suyumuzu ilave edip tuzumuzu atıyoruz. Pilava arzu edilen kıvama gelmesi için kaynar su ilave edebilrisiniz. 
Pazılı Köfte ve Havuçlu Bulgur Pilavı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Pazılı Köfte Malzeme Listesi:
Yarım Kg Kıyma
1 Demet Pazı
2 Dilim Ekmek
2 Çay Kaşığı Karbonat
1 Soğan
Tuz, Karabiber, Kimyon
Yarım Çaybardağı Su

Havuçlu Bulgur Pilavı Malzeme Listesi:
1 Büyük Havuç (Rondodan Çekilmiş)
1 Soğan Veya 1 Pırasa (Arzu Edilirse)
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Su Bardağı Bulgur
1 Yemek Kaşığı Salça
Kaynar Su (Et Veya Tavuk Suyu Olabilir)
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Pazılı Köfte Yapılışı: Pazıyı çon ince kıyıyoruz, Ekmekleri yarım çaybardağı suyla ıslatıyoruz, soğanı rendeliyoruz ve tüm malzemeyi yoğurup köfteler yapıyoruz. Yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizerek fırınlıyoruz.

Havuçlu Bulgur Pilavı Yapılışı: Havuçları, soğanı, salçayı yağ ile biraz kavuruyoruz. Yıkadığımız bulgurumuzu ve 1 litreye yakın kaynar suyumuzu ilave edip tuzumuzu atıyoruz. Pilava arzu edilen kıvama gelmesi için kaynar su ilave edebilrisiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

Pazılı Köfte ve Havuçlu Bulgur Pilavı Tarifi, pazılı börek tarifi, çocuk yemekleri, çocuk tarifleri, çocuk yemek tarifleri, en güzel çocuk yemekleri, çocuğunuz yemek yemiyor mu, pratik çocuk yemekleri, kolay çocuk yemekleri, kolay çocuk tarifleri, pratik çocuk tarifleri, oktay usta çocuk yemekleri, zerrin özlem aydın tarifleri, kolay pazılı köfte tarifi, pratik pazılı köfte tarifi, kolay bulgur pilavı tarifi, sebzeli bulgur pilavı, pratik bulgur pilavı tarifi, pazılı lüfer, pazili köfte tarifleri, pazılı yumurta, havuclu bulgur pilavi, havuçlu bulgur pilavı tarifi, havuçlu patatesli bulgur pilavı, havuçlu pirinç pilavı, patlıcanlı bulgur pilavı, bulgur pilavı havuç, havuçlu pilav

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker