Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Kuzu gerdanı düdüklü tencereye alıyoruz. Az sıvıyağ döküp, kavuruyoruz. Kavrulduktan sonra üzerine su ilave ediyoruz.
Nohutlu Düğün Çorbası Tarifi

Kuzu gerdan eti haşlandıktan sonra etlerini didiyoruz. Etin haşlama suyunu çorba için ayırıyoruz. Ayrı bir tencereye et suyunu boşaltıyoruz. Et suyunu bir taşım kaynattıktan sonra üzerine didiklediğimiz etleri ilave ediyoruz. 
Nohutlu Düğün Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Parça Kuzu Gerdan
1 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
Su
Tuz
Terbiyesi İçin:
1 Kase Yoğurt
2 Çorba Kaşığı Un
Yarım Limon
1 Yumurta Sarısı
Üzeri İçin:
Tereyağı
Toz Kırmız Biber

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu gerdanı düdüklü tencereye alıyoruz. Az sıvıyağ döküp, kavuruyoruz. Kavrulduktan sonra üzerine su ilave ediyoruz. Ve kapağını kapatıp, haşlıyoruz.

Kuzu gerdan eti haşlandıktan sonra etlerini didiyoruz. Etin haşlama suyunu çorba için ayırıyoruz. Ayrı bir tencereye et suyunu boşaltıyoruz. Et suyunu bir taşım kaynattıktan sonra üzerine didiklediğimiz etleri ilave ediyoruz. 1 su bardağı haşlanmış nohutu da ilave ediyoruz.

Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlıyoruz. Yoğurdu karıştırma kasesine boşaltıyoruz. Çırpma teliyle çırpıyoruz. Üzerine unu ilave ediyoruz. Yumurta sarısını ekliyoruz. Ve çırpıyoruz. Soğuk su ilave ederek kıvamını ayarlıyoruz. Karışımı bir yandan karıştırırken bir yandan da yarım limonu üzerine sıkıyoruz. Hazırladığımız terbiyenin üzerine çorbanın kaynayan suyundan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine boşaltıyoruz.

Bu arada karıştırmaya devam ediyoruz. Çorbanın üzerine kıvamını alan terbiyeyi hem yavaş yavaş hem de çorbayı bir yandan karıştırarak döküyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Tuzunu serpiyoruz. Ve çorbayı kaynamaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta küçük bir tavada tereyağını eritiyoruz. Eriyen tereyağın üzerine toz kırmızı biberi ilav ediyoruz. Yanmaması için ocaktan hemen alıyoruz. Kaynayan çorbamızı servis kasesine alıyoruz. Üzerine tereyağlı biber karışımını dökerek çorbamızı servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

nohutlu düğün çorbası tarifi oktay usta, oktay usta nohutlu düğün çorbası, pratik çorbalar oktay usta, pratik tatlı tarifleri, domates çorbası, bulamaç çorbası tarifi, kolay tavuk salata tarifi, yayla çorbası, kremalı mantar çorbası oktay usta, çorba tarifleri oktay usta, ezogelin çorbası, resimli çorba tarifleri, pratik salata tarifleri, aperatif yemek tarifleri, yemek tarifleri, kolay salata tarifleri, nohutlu çorba tarifleri oktay usta, basit nohutlu çorba tarifleri, nohutlu çorbalar, poğaça tarifleri, ayvalık tostu oktay usta, sanatçı ekin nerede, köfteli ve nohutlu çorba tarifi, oktay usta'nın yeni çırağı begüm, kamil sönmez ve oktay usta, kolay çorba tarifleri, pratik kurabiye tarifleri, tatlı tarifleri, nohutlu şehriye çorbası, tarhana çorbası nasıl yapılır, köfte yemek tarifleri, pratik makarna tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

Yorumlar
1
Good one, Sagunto! :)"Among the initiatives ageerd upon was the installation of new light bulbs in the town, and traffic officers and guards to keep an eye out."Right. Keep an eye out....BEFORE Breivik: Security guards WATCHED a recent rape during its occurrence near the Parliament building....(Dagbladet): "Right in front of Parliament, while the capital was bursting with life, a 20 year old Norwegian woman was raped by a 15-year north-african.""The woman was raped in front of the main entrance to Parliament, right in the center of Oslo. Surveillance pictures show several partymembers that went right past, without intervention.""Some stop and laugh. At least one filmed it all with a mobile camera. No one did anything to stop the assault."---"The article goes on to say that she appeared to be very drunk and the guards watching it happen on camera thought it was consensual."
mJagJpXqzDG|26 Aralık 2012 Çarşamba Saat : 23:37
2
MRiggs,In the US, the meme is:"Now [random bad things hppaening], it was caused by the Tea Party/the right-wing blogosphere"Worldwide, we also have:"Now [random bad things hppaening], it was caused by anthropogenic global warming"
zHNEmoOUpoi|26 Aralık 2012 Çarşamba Saat : 23:37
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker