close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Hamur İşi Tarifleri


Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine şekeri, tuzu ve instant mayayı ilave ediyoruz.
Susamlı Haşhaşlı Tombik Simit Resimli Tarifi

Unun ortasını havuz şeklinde açıyoruz. Ortasına sıvıyağı ve sütü boşaltıyoruz.  Az da ılık su dökerek hamuru un almadan ortadan yoğurmaya başlıyoruz. Yavaş yavaş un alarak yoğurmaya devam ediyoruz. Ve kulak memesi kıvamında bir hamur elde ediyoruz. 
Susamlı Haşhaşlı Tombik Simit Resimli Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Su Bardağı Un
1 Paket İnstant Maya
1 Çay Bardağı Süt
Yarım Çay Bardağı Sıvıyağ
1 Çorba Kaşığı Toz Şeker
Tuz
Su
Arası İçin:
Domates
Dil Peyniri
Kornişon Turşu
Üzeri İçin:
Pekmez
Haşhaş
Susam

 
Hazırlanışı:
 

Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine şekeri, tuzu ve instant mayayı ilave ediyoruz. Elimizle karıştırarak harmanlıyoruz.

Unun ortasını havuz şeklinde açıyoruz. Ortasına sıvıyağı ve sütü boşaltıyoruz.  Az da ılık su dökerek hamuru un almadan ortadan yoğurmaya başlıyoruz. Yavaş yavaş un alarak yoğurmaya devam ediyoruz. Ve kulak memesi kıvamında bir hamur elde ediyoruz.

Kıvamına göre az ılık su ilave  edebilirsiniz. Hazırladığımız hamuru yuvarlıyoruz. Bir tabağa alıyoruz. Üzerine streç film örterek 15 dakika kadar mayalanmaya bırakıyoruz. Mayalanan hamurdan mandalina büyüklüğünde veya istediğiniz büyüklükte parçalar koparıp, yuvarlıyoruz.

Bezeleri elimizle genişletiyoruz. Ve ortadan delik açıyoruz ve kenarlarını düzelterek simitler hazırlıyoruz. Simidi bulamak için arı bir kâseye pekmez döküyoruz. Üzerine su dökerek kıvamını açıyoruz. Hazırladığımız simitlerin bir yüzünü önce pekmezi suya buluyoruz. Ardından gene aynı yüzünü susama buluyoruz.

Ve yağlanmış fırın tepsisine diziyoruz. Hazırladığımız simitlerin bir kısmını da haşhaşı batırıyoruz. Tepsideki simitleri 5 dakika daha mayalandırdıktan sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Pişirdiğimiz simitleri yanlamasına ikiye kesiyoruz.

Altta kalan simit parçalarının bir kısmının üzerine dilimlenmiş dil peynirini koyuyoruz. Bir kısmına da krem peynir sürüyoruz ve tekrardan 180 derecelik fırında peynirler eriyene kadar pişiriyoruz. Simidin üst parçalarını pişirmiyoruz.

Domatesleri yanlamasına yuvarlak olacak şekilde dilimliyoruz. Kornişon turşuyu uzunlamasına ikiye kesiyoruz. Fırından çıkan peyniri simit parçalarının üzerine domates ve kornişon turşuyu yerleştirerek simitlerin üst parçalarını kapatıyoruz. Ve servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

susamlı haşhaşlı tombik simit, ebru karanfilci kimdir, ebru karanfilci nerede, ebru karanfilci kiminle, oktay usta ve ebru karanfilci, sokak simit tarifi, susamli simit tarifi, simit tarifi oktay usta, simit tarifi pekmez, mahlepli simit tarifi oktay usta, kolay simit tarifi, pratik simit tarifi, kolay haşhaşlı simit tarifi, acılı açma simit tarifi, pratik haşhaşlı simit tarifi, haşhaşlı simit tarifleri, haşhaşlı simit yemek, haşhaşlı simit nasıl yapılır, haşhaşlı simit yapımı, haşhaşli simit tarifleri, haşhaşli simit tarifi, resimli haşhaşli simit, oktay usta haşhaşlı ekmek, ağzı açık simit, susamlı simit kurabiye

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker