Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pasta Tarifleri


Yarım kakaolu pasta kekini servis tabağına alın. Yuvarlak bir çemberi kakaolu pasta kekini alın.
Renkli Hurmalı Yaş Pasta Tarifi


Pasta kekini portakal suyu ile ıslatın. 4 adet hurmayı parçalayıcıdan geçirip püre kıvamına getirin. Tencereye püre hurmayı alın. 
3 Renkli Hurmalı Yaş Pasta Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Yarım Kakaolu Pasta Keki
1 Adet Portakal
Kreması İçin:
2 Su Bardağı Süt
1 Çay Bardağı Toz Şeker
2 Çorba Kaşığı Un
100 Gram Labne Peyniri
1 Paket Vanilya
Üzeri İçin:
4 Adet Hurma
1 Çay Bardağı Tozşeker
1 Çorba Kaşığı Mısır Nişastası
Hindistan Cevizi
Yeşil Fıstık

 
Hazırlanışı:
 

Yarım kakaolu pasta kekini servis tabağına alın. Yuvarlak bir çemberi kakaolu pasta kekini alın.

Pasta kekini portakal suyu ile ıslatın. 4 adet hurmayı parçalayıcıdan geçirip püre kıvamına getirin. Tencereye püre hurmayı alın. Üzerine 1 çay bardağı toz şeker 1 çorba kaşığı nişastayı su ile açın.

Tencereye dahil edin ve sürekli karıştırarak pişirin. Kreması için tencereye 2 su bardağı sütü alın. Sütün üzerine 1 çay bardağı toz şeker, 2 çorba kaşığı un, 1 paket vanilya ilave edin ve karıştırarak kremayı pişirin.

Kremaya daha sonra 100 gram labne peynir ilave edin ve karıştırın. Servis tabağındaki pasta kekinin üzerine kremadan dökün. Kremanın üzerine hurmalı sostan dökün ve soğutun. Üzerine hindistan cevizi ve yeşil fıstık ile süsleyip servis edin.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

3 renkli hurmalı yaş pasta tarifi, oktay usta 3 renkli hurmalı yaş pasta tarifi, resimli oktay usta 3 renkli hurmalı yaş pasta, oktay usta ve kolay pasta tarifleri, pasta tarifleri, yaş pasta tarifleri ve yapılışları, oktay usta yaş pasta tarifleri, incirli cevizli yaş pasta, çikolatalı yaş pasta tarifleri, kolay yaş pasta tarifleri, rulo yaş pasta tarifleri, meyveli yaş pasta tarifleri, muzlu yaş pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, pasta oyunları, oktay usta ve değişik yemek tarifleri, hurmalı yaş pasta tarifleri, hurmali rulo pasta, hurmalı kurabiye tarifi, oktay usta ve yeşil elma, hamur işi tarifleri, oktay usta yaş pasta tarifleri, böğürtlenli kalp pasta, kolay yaş pasta tarifleri oktay usta, çikolatalı kolay yaş pasta tarifleri, meyveli kolay yaş pasta tarifleri, kolay pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, kolay kek tarifleri, hurmalı yaş pasta tarifleri, pratik pasta tarifleri, oktay usta hurmalı kurabiye tarifleri, börek tarifleri, oktay usta hurmalı kurabiye tarifi, pratik yaş pasta tarifleri, hazır yaş pasta, pratik yaş pasta nasıl yapılır, pratik yemek tarifleri, elmalı kalp kurabiye, pratik yaş pasta tarifleri oktay usta, pratik kurabiye tarifleri, kolay pasta tarifleri, oktay usta, sütlü tatlılar

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker