Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Soğanları yarım ay şeklinde piyazlık doğruyoruz. Havuçların kabuklarını soyup, yıkıyoruz.
Zeytinyağlı Havuç Tarifi

Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye az zeytinyağı döküyoruz. 
Zeytinyağlı Havuç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kilo Havuç
2 Soğan
2 Çorba Kaşığı Pirinç
2 Çorba Kaşığı Kuş Üzümü
Tuz
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Soğanları yarım ay şeklinde piyazlık doğruyoruz. Havuçların kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Havuçları da jülyen olacak şekilde doğruyoruz.

Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye az zeytinyağı döküyoruz. Ardından üzerine doğradığımız soğanları ilave ediyoruz. Karıştırarak kavurmaya başlıyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine jülyen doğradığımız havuçları tencereye alıyoruz. Tencereye düzgün bir şekilde yayıyoruz. Ardından üzerine pirinçleri serpiyoruz. Kuş üzümünü serpiyoruz.

Son olarak da üzerine küp küp doğradığımız domatesleri yayıyoruz. Az da su ilave ederek tencerenin kapağını kapatıyoruz. Kısık ateşte karıştırmadan pişmeye bırakıyoruz.

Arada yemeğin suyunu ve pişme durumunu kontrol ediyoruz. Kıvamına göre su ilave edebilirsiniz. Yemeğimiz çok sulu olmayacaktır.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeyinyağlı havuç tarifi, oktay usta zeytinyağlı havuç tarifi, resimli sebze yemeği tarifleri, oktay usta ve zeytinyağlı tarifler, yemek sepeti, oktay usta ve yeni çırağı, zeytinyağlı havuç yemeği, havuç yemek tarifi, zeytinyağlı havuç tarifi, havuç çorbası tarifi, havuç çorba, zeytinyağli havuç, yemek tarifleri havuç çorbası, havuçlu revani, kolay çorba tarifleri, ekmek tarifleri, pirinç çorbası, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, pratik sebze yemekleri, sebze yemekleri tarifi, sebze yemeği oyunu, çocuklar için sebze yemeği tarifleri, sebze yemeği tarif, zeytin yağlı sebze yemekleri, zeytinyağlı sebze, yemek oyunu, etli sebze yemekleri tarifi, pırasalı havuçlu börek, havuçlu tatlılar, şerbetli tatlılar, bebekler için yemek tarifleri, bayat ekmek tarifleri, aperatif yemek tarifleri, pratik salata tarifleri, havuçlu salatalar özel gün pratik tarifler, parti tarifleri, zeytinyağlı tarifler, sevgililer gününe özel tarifler, sütlü tatlılar, pratik tatlı tarifleri oktay usta, börek tarifleri, kremalı çorbalar, oktay usta ve konukları, tavuklu yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, havuçlu cezerye, zeytinyağlı dolma, hamur işi tarifleri, havuçlu kek, havuçlu pasta, kolay psta tarifleri, pratik kek tarifleri, havuçlu elmalı kurabiye

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker