Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu koyup tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.
Fesleğenli Biber Çorbası Tarifi


Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine Biber salçasını ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz. Salça kıvamını bulduktan sonra üzerine soğuk tavuk suyunu döküyoruz. 
Fesleğenli Biber Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

6 Adet Közlenmiş Kırmızı Biber
2 Çorba Kaşığı Tereyağı
2 Çorba Kaşığı Un
1 Çorba Kaşığı Biber Salçası
2 Diş Sarımsak
1 Su Bardağı Tavuk Suyu
1 Tutam Fesleğen
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu koyup tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine Biber salçasını ilave ediyoruz ve karıştırıyoruz. Salça kıvamını bulduktan sonra üzerine soğuk tavuk suyunu döküyoruz. Biraz da soğuk su döküyoruz.

Karıştırıyoruz. Çorbanın kıvamını ayarlıyoruz. Kıvamına göre az daha soğuk su ilave edebilirsiniz. Sarımsakları ince doğrayıp, tencereye atıyoruz. Közlenmiş biberleri de doğrayıp, çorbaya ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

Çorbayı kaynamaya bırakıyoruz. Çorba kaynadıktan sonra üzerine değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Fesleğeni doğrayıp, ekliyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz.

Ardından çorbayı el blendırından geçirip, malzemeleri püre haline getiriyoruz. Bir taşım kaynadıktan sonra çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fesleğenli biber çorbası tarifi, oktay usta fesleğenli biber çorbası tarifi, resimli fesleğenli biber çorbası tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek sepeti, pratik salata tarifleri, resimli çorba tarifleri, fesleğenli kremalı şehriye çorbası tarifi, taze fesleğenli domates çorbası, fesleğenli çorba, kolay çorba tarifleri, kebap tarifleri, eda özülkü kimdir, yemek oyunu, havuç çorbası, pratik yemek tarifleri, değişik çorba tarifleri, yöresel çorbalar, ana yemek tarifleri, domates çorbası, eda özülkü nerede, meze tarifleri, içecek tarifleri, yöresel yemek tarifleri, eda özülkü ve yeni albümü, kahvaltı tarifleri, közlenmiş biber nasıl hazırlanır, tavuklu yemek tarifleri, anadolu çorbası, etli yemek tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, pratik çorba tarifleri, bulgur çorbası, pirinç çorbası, yayla çorbası,mısırlı karnabahar çorbası, çorba tarifleri ezogelin, değişik çorba tarifleri, oktay usta ve keyifli sohbetler, eda özülkü ve oktay usta, çorba çeşitleri, patates çorbası

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker