Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Soğanları küp küp doğruyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.
Sebzeli Süper Güveç Tarifi

Kerevizlerin kabuklarını soyup, çok küçük olmayacak şekilde küp küp doğruyoruz. Enginarı da küp küp doğruyoruz. Karnabahar ve brokoliyi çiçeklerine ayırıyoruz. 
Sebzeli Süper Güveç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Kabak
2 Adet Patlıcan
4 Adet Kereviz
1 Adet Enginar
1 Küçük Brokoli
Yarım Karnabahar
5 Adet Yer Elması
2 Adet Havuç
3 Adet Patates
1 Adet Soğan
4 Diş Sarımsak
2 Adet Biber
4 Adet Domates
Bir Tutam Biberiye
Tuz
Karabiber
Pulbiber
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Soğanları küp küp doğruyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, orta irilikte doğruyoruz.

Kerevizlerin kabuklarını soyup, çok küçük olmayacak şekilde küp küp doğruyoruz. Enginarı da küp küp doğruyoruz. Karnabahar ve brokoliyi çiçeklerine ayırıyoruz. Doğradığımız sebzeleri ayrı ayrı kaseler alıyoruz. Güvece sırasıyla yerleştireceğiz.

Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. Diğer sebzelerle aynı ebatta olacak şekilde orta irilikte küpler halinde doğruyoruz. Kabaklarında kabuklarını soyup, aynı şekilde doğruyoruz. Yer elmasının kabuklarını soyuyoruz. Patatesleri misket patates olarak kullanacağız.

Fakat isterseniz, normal patatesi doğrayıp da güvece atabilirsiniz. Havuçların kabuklarını soyup, diğer sebzeler gibi aynı şekilde doğruyoruz. Sarımsağı ince ince kıyıyoruz. Güvecimizi tezgaha alıyoruz. Küp doğradığımız domateslerin bir kısmını güvecin zeminine alıyoruz.

Üzerine soğanları yerleştiriyoruz. Ardından sırasıyla havucu, enginarı, patatesleri, yer elmasını, kerevizi güvece döşüyoruz. Aralara sarımsak ve biberleri serpiştiriyoruz. Tekrardan sırayla karnabaharı, brokoliyi, kabak ve patlıcanları da güvece yerleştiriyoruz.

Kalan sarımsak ve biberleri üzerine serpiştiriyoruz. Kalan domatesleri de üzerine kapatıyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber serpiyoruz. Pul biber serpiyoruz. Zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Biberiyeyi ekliyoruz. Az miktarda su koyuyoruz.

Son olarak önce yağlı kağıtla güvecin üzerini kapatıyoruz. Ardından alüminyum folyo ile kapak gibi üzerini tamamen kapatıyoruz. Alüminyum folyoyu, sebzelerle temas ettirmemeye dikkat ediyoruz. Hazırladığımız güveci ilk önce ocağa alıyoruz.

Güveç kaynayana kadar ocakta pişiriyoruz. Sonrasında önceden ısıtılmış 190 derecelik fırında pişirmeye devam ediyoruz. Fırında yaklaşık olarak 1 saat pişecektir.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sebze güveç tarifi, pratik güveç tarifi, kolay güveç tarifi, oktay usta sebze güveç tarifi, sebzeli süper güveç tarifi, yemek sepeti, şehriyeli güveç tarifi, yemek oyunları, sebzeli güveç oktay usta, fırında sebzeli güveç, sebzeli güveç tarifi oktay usta, sebzeli güveç tarifleri, etli sebzeli güveç, sebzeli güveç yemekleri, güveç tarifi, sebze yemekleri, güveçte sebze yemekleri, fırında sebzeli güveç tarifi, mantar güveç tarifi, oktay usta sebzeli güveç tarifi, etli sebzeli güveç tarifi, ocakta güveç tarifi, sebzeli güveç yemek tarifi, sebzeli güveç kebabı tarifi, sebzeli güveç yemekleri, çorba tarifleri, kek tarifleri, patates güveç tarifi, pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, tatlı tarifleri, sebze yemekleri tarifi, hamurişi tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker