Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Meze Tarifleri


Kırmızı ve yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Doğrayıcıdan geçiriyoruz.
Nar Ekşili Ezme Tarifi

Geniş bir kaseye alıyoruz. Maydanozu ve dereotunu ve salatalığı da doğrayıcıdan geçiriyoruz. Ardından kaseye alıyoruz. 
Nar Ekşili Ezme Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
2 Adet Kırmızı Biber
2 Adet Yeşil Biber
3 Adet Salatalık
3 Adet Domates
1 Tutam Dereotu
1 Tutam Maydanoz
1 Adet Limon
Tuz
Zeytinyağı
Üzeri İçin:
Nar Taneleri

 
Hazırlanışı:
 

Kırmızı ve yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Doğrayıcıdan geçiriyoruz.

Geniş bir kaseye alıyoruz. Maydanozu ve dereotunu ve salatalığı da doğrayıcıdan geçiriyoruz. Ardından kaseye alıyoruz. Domates ve soğanı da doğrayıcıdan geçiriyoruz.

Doğrayıcıdan geçirdiğimiz domates ve soğanı da maydanozların üzerine ekliyoruz. Tüm malzemeyi karıştırıyoruz. Tuz serpiyoruz. 1 adet limonun suyun sıkıp, üzerine döküyoruz.

Zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Karıştırıyoruz. Ezmeyi servis kasesine alıyoruz. Üzerine nar taneleri serperek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

nar ekşili ezme tarifi, oktay usta ve nar ekşili ezme tarifi, resimli meze tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, ezme salata tarifi, meze tarifleri, oktay usta acılı ezme tarifi, içecekler, kahvaltı tarifleri, yoğurtlu havuç salatası, yoğurtlu kırmızı lahana, haydari tarifi, kışlık ezme tarifi, ezme tarifi resimli, gülhan şen kimdir, antep usulü acılı ezme tarifi, ezme tarifi turşu, pratik salata tarifleri, resimli salata ve meze tarifleri, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, pancar salatası, kolay meze tarifleri, soğuk meze tarifleri, rakı meze tarifleri, yalancı suşi, gülhan şen nerede, resimli soğuk meze tarifleri, oktay usta meze tarifleri, salata tarifleri, mezeler, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, nohut salatası, acılı ezme tarifi, yemek sepeti, oktay usta ve pratik salata tarifleri, hardallı tavuk sote, gülhan şen ve oktay usta, kolay çorbalar, yöresel yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker