close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Balık Yemekleri Tarifleri


Levrek balığını fileto olarak alıyoruz. İsterseniz aldığınız balıkçıya temizlettirebilirsiniz.
Baklava Hamurlu Enfes Levrek Tarifi

Levrek balığını fileto olarak kullanacağımız için, elimizde iki adet fileto olacaktır. Böylece, iki baklava yufkasını bir fileto için, diğer iki baklavalık yufkasını da diğer fileto levrek için kullanacağız. 
Baklava Hamurlu Enfes Levrek Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Levrek
2 Defne Yaprağı
1 Çorba Kaşığı Tereyağı
4 Yaprak Baklavalık Yufka
2 Adet Soğan
Karabiber
Tuz
1 Yumurta Sarısı
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Levrek balığını fileto olarak alıyoruz. İsterseniz aldığınız balıkçıya temizlettirebilirsiniz. Soğanları yarım ay şeklinde dilimliyoruz.

Levrek balığını fileto olarak kullanacağımız için, elimizde iki adet fileto olacaktır. Böylece, iki baklava yufkasını bir fileto için, diğer iki baklavalık yufkasını da diğer fileto levrek için kullanacağız.

Küçük bir tavada tereyağını eritiyoruz. Üzerine biraz sıvıyağ döküyoruz. Baklava yufkasının birer tanesini aralıklı tezgaha seriyoruz. Üzerine eritilmiş tereyağı ve sıvıyağını fırça ile sürüyoruz. Diğer ikinci yufkaları da üzerine seriyoruz.

Böylece her iki fileto için, yufkaları hazırlamış oluyoruz. Yufkaların yarısına, soğanları yerleştiriyoruz. Yufkaların rahat kapatılmasına dikkat ederek malzemeleri yerleştiriyoruz. Üzerine balık filetolarını ayrı ayrı koyuyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz.

Kalan soğanları da filetoların üzerine diziyoruz. Defne yaprağını koyuyoruz. Balıkları bu şekilde hazırladıktan sonra, kenarda kalan yufkayı, balığın üzerine doğru kapatıyoruz. Kapattığımız kısma, yumurta sarısı sürüyoruz. Böylece pişerken açılmayacaktır.

Hazırladığımız balıkları, yağlanmış fırın tepsisine diziyoruz. Üzerine kalan tereyağlı sıvıyağ karışımından fırça ile sürüyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

baklava hamurlu enfes levrek tarifi, oktay usta baklava hamurlu enfes levrek tarifi, resimli pratik balık yemekleri, soslu levrek tarifleri, levrek tarifleri oktay usta, levrek buğulama tarifleri, levrek buğulama, kağıtta levrek tarifleri, fırında ton balığı, fırında levrek tarifleri, levrek kızartma, levrek yemekleri, oktay usta balık yemekleri, fırında balık yemekleri, balık yemekleri tarifleri, alabalık yemekleri, fırında balık, kiremitte somon, hamsi yemekleri, asma yaprağında çinekop balığı, balık yemekleri palamut, balık yemekleri çipura, kolay balık tarifi, oktay usta ve değişik yemek tarifleri, yemek seperi, tavuklu yemek tarifleri, leziz balık yemekleri, etli yemekler, içecekler, mezeler, pratik salata tarifleri, kolay çorbalar, yöresel lezzetler, hamur işi tarifleri, balık soteli beğendi, balık kokoreç tarifi, pizza tarifleri, balık lezzeti, oktay usta ve kolay balık buğulama, hamsi buğulama, hamsi salatası, balık ziyafeti

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Balık Yemekleri Tarifleri
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker