Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Kahvaltı Tarifleri


Tencereye soğuk sütü boşaltıyoruz. Ocağa alıp, orta ateşte kaynatıyoruz.
Çikolatalı Dulche De Leche (Süt Reçeli) Tarifi

İçine vanilya çubuğunu atıyoruz. Karıştırıyoruz. (çubuk vanilya kullanılacağı zaman vanilya çubuğu ortadan ikiye kesilir. İçinin havyarı çıkarılır. 
Çikolatalı Dulche De Leche (Süt Reçeli) Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

100 Gram Fındıklı Tablet Çikolata
1 Su Bardağı Toz Şeker
1 Litre Tam Yağlı Süt
Çubuk Vanilya (İçi Kazınıp Dış Kabuğu)
Yarım Çay Kaşığı Karbonat

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye soğuk sütü boşaltıyoruz. Ocağa alıp, orta ateşte kaynatıyoruz. Süt kaynadıktan sonra üzerine şekeri boşaltıyoruz.

İçine vanilya çubuğunu atıyoruz. Karıştırıyoruz. (çubuk vanilya kullanılacağı zaman vanilya çubuğu ortadan ikiye kesilir. İçinin havyarı çıkarılır. Bu çubuklar süte katıldıktan yaklaşık bir saat sonrasında çıkarılır.)

Şeker kaynayan sütün içerisinde eridikten sonra üzerine karbonatı ilave ediyoruz. Süt kaynadıkça kabaracağı için kısık ateşte pişiriyoruz. Sürekli karıştırıyoruz. Bu arada sütün rengi yavaş yavaş değişecektir.

Yaklaşık bir saat sonunda sütün rengi kahverengi olacaktır. Kıvamı ise salep gibi olacaktır. Ocağı altı kısık ateşte olmalı ve sürekli karıştırmalıyız. 1 buçuk saatin sonunda kıvam iyice koyulaşacaktır. Bu kıvama geldikten sonra ocağın altını kapatıyoruz.

İçerisine çikolatayı atıyoruz. Hızlıca karıştırıyoruz. Hazırladığımız süt reçelini kavanozlara dolduruyoruz. Kapağını kapatıyoruz. Soğuduktan sonra servise kaselere koyarak kahvaltıda servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

çikolatalı dulche de leche(süt reçeli) tarifi, pratik çikolatalı dulche de leche(süt reçeli) tarifi, resimli çikolatalı dulche de leche(süt reçeli) tarifi, yemek oyunları, sizden gelenler çikolatalı dulche de leche(süt reçeli) tarifi, oktay usta ve yeşil elma, kahvaltılık ezme, kahvaltılık tarifler, özel tarifler, mezeler, içecekler, kahvaltılık tarifler oktay usta, kahvaltılık sos tarifleri, kahvaltılık aperatifler, kahvaltılık krep tarifi, yumurtalı kalp sosis tarifi, kahvaltılık yumurta tarifleri, kahvaltılık çemen, kahvaltılık salça, kahvaltılık tarifler resimli, sizden gelen tarifler, disal yemek tarifleri, pratik sizden gelen tarifler, özel gün kurabiye ve pastaları, tavuklu menemen, kek tarifleri, tart tarifleri parfe tarifleri, yemek sepeti, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, saliha duru yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker