Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Bebek Yemek Tarifleri


Havucu ve pırasayı iri iri doğruyoruz. Tencereye tereyağını alıp, üzerine havuç ve pırasaları koyuyoruz.

Karıştırarak kavuruyoruz. Sebzeler kavrulduktan sonra üzerine kaynar su döküyoruz. İsterseniz tavuk suyu da ilave edebilirsiniz. 
Pratik Şehriyeli Pırasa Maması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Tatlı Kaşığı Tereyağı
1 Yarım Pırasa
2 Yemek Kaşığı Arpa Şehriye Veya Kuskus
1 Küçük Havuç

 
Hazırlanışı:
 

Havucu ve pırasayı iri iri doğruyoruz. Tencereye tereyağını alıp, üzerine havuç ve pırasaları koyuyoruz.

Karıştırarak kavuruyoruz. Sebzeler kavrulduktan sonra üzerine kaynar su döküyoruz. İsterseniz tavuk suyu da ilave edebilirsiniz. Sebzeleri pişmeye bırakıyoruz.

Çorba kaynayınca, el blendırından geçiriyoruz. Ardından tel şehriyeyi ekliyoruz. Kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Şehriyeler piştikten sonra, çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave edebilirsiniz. Çorbamız kaynayıp, kıvamına geldikten sonra, servise hazırlıyoruz. isterseniz katı kıvamda mama olarak, isterseniz biraz daha sulu çorba olarak da yedirebilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik şehriyeli pırasa maması tarifi, resimli pratik şehriyeli pırasa maması tarifi, sizden gelen pratik yemek tarifleri, bebek maması tarifleri, pratik bebek yemekleri tarifleri, bebek çorbaları tarifi, nişastalı mamalar, bebek çorbaları, sebzeli çorbalar, içecekler, çocuk yemekleri,beyaz lahana çorbası, bebekler için sağlıklı besinler, mama tarifleri, besleyici sağlıklı çorbalar, yemek oyunları, 6 aylık bebekler için çorba tarifleri, bebeğime nasıl çorba içirebilirim, 5 aylık bebekler için çorba tarifleri, havuçlu elma püresi, 4 aylık bebekler için çorba tarifleri, 7 aylık bebekler için çorba tarifleri, 8 aylık bebekler için çorba tarifleri, 1 yaş bebek yemekleri, yemek sepeti, 9 aylık bebek yemekleri,kerevizli peynirli mama, çocuk yemekleri, 7 aylık bebek yemekleri, özel tarifler, kahvaltı tarifleri, şerbetler, reçeller, 8 aylık bebek yemekleri, bebek beslenmesi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker