Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Geniş bir kaseye 1 litre suyu boşaltıyoruz. Üzerine 1 yemek kaşığı unu alıyoruz.
Enginarda Pazılı Balık Pratik Tarifi

Çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz. Enginarları geniş ve yayvan bir tencereye diziyoruz. Üzerine hazırladığımız unlu sosu enginarların üzerinde gezdirerek döküyoruz. 
Enginarda Pazılı Balık Pratik Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Yemek Kaşığı Un
4 Taze Soğan
2 Adet Domates
7 Adet Enginar
1 Kase Mantar
1 Demet Pazı
3 Çupra Fileto
3 Adet Yeşil Biber
1 Tutam Dereotu
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
1 Tatlı Kaşığı Şeker
Su

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir kaseye 1 litre suyu boşaltıyoruz. Üzerine 1 yemek kaşığı unu alıyoruz.

Çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz. Enginarları geniş ve yayvan bir tencereye diziyoruz. Üzerine hazırladığımız unlu sosu enginarların üzerinde gezdirerek döküyoruz. Tuz serpiyoruz. Şeker serpiyoruz.

Zeytinyağını da gezdirerek döküyoruz. Ocağa alıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta geniş bir tencereye su koyup, kaynatıyoruz. Su kaynadıktan sonra pazıların sapından tutarak sıcak suya daldırıyoruz.

2 dakika kadar sıcak suda beklettikten sonra çıkartıp, soğuk su dolu olan kaseye alıyoruz. Orada da 3-4 dakika beklettikten sonra, suyunun süzülmesi için süzgecin üzerine alıyoruz. Diğer tarafta pazının iç harcını hazırlıyoruz.

Taze soğanı ince doğrayıp karıştırma kabına alıyoruz. Yeşil biberlerin iç çekirdeklerini temizliyoruz. Küp küp doğruyoruz. Mantarları da ince doğrayıp biberlerin üzerine alıyoruz. Dereotunu ince kıyıp, ekliyoruz. Domatesleri küp küp doğrayıp ilave ediyoruz.

Çupra fileto balıklarımızı küp küp doğrayıp, karıştırma kabına alıyoruz.zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Karabiber ve tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. 2 pazı yaprağını karşılıklı olarak iç içe gelecek şekilde tezgaha seriyoruz. 3. Pazı yaprağını da ortalarına seriyoruz.

Böylece 3 pazı yıfkası kullanmış oluyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken, sararken ve pişerken, yaprakların açılıp dağılmamasıdır. Pazı yapraklarının ortasına hazırladığımız iç harçtan koyuyoruz. İç harcın üzerini örtecek şekilde karşılıklı birleştirerek sarıyoruz.

Kapattığımız yer altta kalacak şekilde tenceredeki enginarların üzerine yerleştiriyoruz. Diğer yaprakları da aynı şekilde sarıyoruz. Üzerine tuz ve karabiber serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Yemeğimizin suyunu kontrol ediyoruz. Kıvamına göre sıcak su ilave edebilirsiniz.

Yemeğimizi servis ederken limon ve dereotuyla süslüyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

enginarda pazılı balık pratik tarifi, oktay usta enginarda pazılı balık pratik tarifi, resimli enginarda pazılı balık pratik tarifi, oktay usta ve yeşil elma, enginar dolması, balık yemekleri, yemek sepeti, resimli balık yemekleri, balık kokoreç, resimli zeytinyağlı tarifler, burak demir kimdir, zeytinyağlı enginar yemekleri, enginar dolması, enginar nasıl soyulur, zeytinyağlı enginar, farklı desenler dizisi oyuncuları, enginarın faydaları, kerevizli balık çorbası, enginar salatası, enginar suyu, kereviz yemeği, burak demir nerede, enginar yemeği nasıl yapılır resimli, etli enginar yemeği nasıl yapılır, zeytinyağlı enginar nasıl yapılır, zeytinyağlı enginar tarifi, burak demir ve farklı desenler dizisi, oktay usta ve zeytinyağlı tarifler, hamsili pilav ve oktay usta, sebze yemekleri, pratik yemek tarifleri, pazılı balık tarifi, pazılı balık yapılışı, fırında pazılı balık, pazılı balık malzemeleri, pazılı balık yemek, deniz ürünleri pazılı balık, oktay usta ve pratik balık yemekleri, yemek oyunları, bizim evin halleri dizisi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker