close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


İlk önce pilavı hazırlamaya başlıyoruz. Pirinci yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz.
Hamsili Pilav Pratik Tarifi

Geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını alıyoruz. Üzerine az da mısırözü yağı ilave ediyoruz. İsteğinize göre sıvıyağ ve zeytinyağı da ilave edebilirsiniz. 
Hamsili Pilav Pratik Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
3 Su Bardağı Pirinç
1 Kilogram Hamsi
3 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Yemek Kaşığı Salça
1 Yemek Kaşığı Kuş Üzümü
1 Tutam Maydanoz
1 Tutam Dereotu
Mısırözü Yağ
Karabiber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

İlk önce pilavı hazırlamaya başlıyoruz. Pirinci yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını alıyoruz. Üzerine az da mısırözü yağı ilave ediyoruz. İsteğinize göre sıvıyağ ve zeytinyağı da ilave edebilirsiniz. Tencereye soğanları alıp, karıştırarak kavuruyoruz.

Soğanın rengi pembeleştikten sonra üzerine salçayı alıyoruz. Kavuruyoruz. Ardından yıkayıp, suyunu süzdüğümüz pirinçleri tencereye alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Kuş üzümümünü ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Pilavın kıvamına göre sıcak suyu ilave ediyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta dereotu ve maydanozu ince ince doğruyoruz. Pilavı tam pişirmiyoruz. % 70 kıvamda pişen pilavı ocaktan alıyoruz. İlk sıcaklığı çıktıktan sonra üzerine doğradığımız dereotu ve maydanozları ilave edip, karıştırıyoruz.

Diğer tarafta hamsileri ayıklayıp, yıkıyoruz. Düz bir şekilde hamsileri açıyoruz. Yuvarlak fırın kabına fırça yardımıyla sıvıyağ sürüyoruz. Hamsilerin sırt tarafını tepsiye getiriyoruz. Hamsileri yan yana aralık bırakmadan düzgünce tepsiye döşüyoruz.

Hamsileri tepsiye döşerken, tepsiden sarkacak şekilde ayarlıyoruz. Pilavı tepsiye boşalttığımızda sarkan hamsileri pilavın üzerine doğru kapatacağız. Hamsileri yerleştirdikten sonra üzerine değirmenden karabiber ve tuz kırıyoruz. %70 kıvamda pişen pilavı hamsilerin üzerine boşaltıyoruz.

Dikkatlice pilavı tepsiye yayıyoruz. Üzerini düzleştiriyoruz. Kenardaki hamsileri pilavın üzerine kapatıyoruz ve kalan hamsilerle pilavın üzerinin tamamını kapatıyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

hamsili pilav pratik tarifi, oktay usta hamsili pilav pratik tarifi, resimli hamsili pilav pratik tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, resimli pilav tarifleri, pratik kek tarifleri, resimli hamsili pilav tarifi, hamsili pilav oktay usta, çiçek hamsi, tavada hamsili pilav, hamsili pilav tarifi oktay usta, hamsili pilav nasıl yapılır, hamsili pilav tarifi, hamsili pilav yapılışı, etli yemek tarifleri, şehriyeli pilav tarifleri, resimli pilav tarifleri, salata tarifleri, iç pilav tarifleri, pilav tarifi, tavuklu yemek tarifleri, pirinç pilav tarifleri, labada sarması, pilav tarifleri oktay usta, yemek sepeti, herem ve oktay usta, herem boş beşik, herem uzaktan kumandalı, herem yakalarsan sobele, herem dinle, herem 2012, herem oy nasi, herem nerede, herem hakkında, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, içecekler, aperatif yemek tarifleri, kahvaltı tarifleri, balık yemekleri deniz ürünleri, dızmana tarifi, herem hayati, harem kimdir, herem eserleri, herem biyografi, oktay usta ve pratik pilav tarifleri, pratik salata tarifleri, mezeler, yöresel yemekler, yöresel yemek tarifleri ve oktay usta, karadeniz yemekleri nelerdir, rize yemekleri, karadeniz yemekleri resimli, karadeniz yemekleri tarifleri resimli, karadeniz yemekleri mıhlama, giresun yemekleri, karadeniz yemekleri kuymak, karadeniz yemekleri isimleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker