Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Pirinci yıkayıp, tencereye alıyoruz. Kırmızı mercimeği de yıkayıp, pirincin üzerine ilave ediyoruz.
Elbistan Çorbası Tarifi

Üzerini geçecek kadar su koyup, ocağa alıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Pirinç ve mercimeğin suyu kaynayıp, üzeri köpürünce, köpükleri tencerenin üzerinden alıyoruz. 
Elbistan Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
2 Yemek Kaşığı Un
1 Su Bardağı Kırmızı Mercimek
4 Diş Sarımsak
1 Çay Bardağı Pirinç
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Su Bardağı Et Suyu
Nane
Tuz
Pul Biber
Karabiber
Kimyon
Su

 
Hazırlanışı:
 

Pirinci yıkayıp, tencereye alıyoruz. Kırmızı mercimeği de yıkayıp, pirincin üzerine ilave ediyoruz.

Üzerini geçecek kadar su koyup, ocağa alıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Pirinç ve mercimeğin suyu kaynayıp, üzeri köpürünce, köpükleri tencerenin üzerinden alıyoruz. Yine haşlandıktan sonra, ocaktan alıyoruz.

Suyunu süzüyoruz. Soğanları küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Tencereye sıvıyağı ve tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine soğan ve sarımsağı alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine unu ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra salçayı ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Soğuk olan et suyunu ve soğuk suyu ilave edip, karıştırıyoruz. Çorbanın kıvamını kontrol ediyoruz.

Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Çorba kaynadıktan sonra üzerine haşlanan mercimek ve pirinci ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz.

Naneyi, karabiberini, kimyonu, pul biberi ilave ediyoruz. Az daha sıcak su ilave ediyoruz. Çorbamızı kaynamaya bırakıyoruz. Çorba kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Sıcak olarak çorbamızı servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

elbistan çorbası tarifi, oktay usta elbistan çorbası tarifi, resimli elbistan çorbası tarifi, pratik elbistan çorbası tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek sepeti, murat güloğlu kimdir, yöresel çorbalar, elbistanın gezilecek tarihi mekanları, elbistana nasıl gidilir, elbistanın yöresel tatları, çorbalar, domates çorbası, yayla çorbası, kimyonlu kereviz çorbası, çorba tarifleri oktay usta, ezogelin çorbası, resimli çorba tarifleri, yemek tarifleri, yöresel çorbalar, yöresel yemekler, murat güloğlu ve sabah haberleri, pratik salatalar, aperatif yemekler, mezeler, içecekler, yöresel lezzetler, murat güloğlu hangi kanalda,nohutlu düğün çorbası, kolay çorbalar, yoğurt çorbası, yeşil mercimek çorbası, mercimeğin faydaları, özel tarifler, özel gün ve pastaları, yemek oyunları, pirinç çorbası tarifi, pirinç çorbası oktay usta, tavuklu pirinç çorbası, yoğurt çorbası, yoğurtlu pirinç çorbası, yayla çorbası, şehriye çorbası, domatesli pirinç çorbası,kayseri çorbası, kremalı çorbalar, tavuklu çorbalar, oktay usta ve pratik çorba tarifleri, bayat ekmek tarifleri, etli yemekler, tavuklu yemekler, sebze yemekleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker