close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Geniş ve yayvan bir tencereye su koyup, ocağa alıyoruz.
Mısır Unlu Ispanak Kızartması Tarifi

Tencerenin kapağını kapatarak haşlanmaya bırakıyoruz. Ispanak kökleri haşlandıktan sonra, suyu süzüp, soğumaya bırakıyoruz. 
Mısır Unlu Ispanak Kızartması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Yumurta
Yarım Kilogram Ispanak Kökü
2 Adet Havuç
100 Gram Kaşar Peyniri
Mısır Unu
Karabiber
Tuz
Sıvıyağ

 
Hazırlanışı:
 

Geniş ve yayvan bir tencereye su koyup, ocağa alıyoruz. Su kaynadıktan sonra ıspanak kökünü tencereye alıyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak haşlanmaya bırakıyoruz. Ispanak kökleri haşlandıktan sonra, suyu süzüp, soğumaya bırakıyoruz. Havuçları parmak şeklinde doğruyoruz. Ayrı bir tencereye alıyoruz.

Üzerini geçecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz. Havuçlarda haşlandıktan sonra, ocaktan alıp, suyunu süzüyoruz. Ayrı bir tabağa alıp, soğumaya bırakıyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye mısır unu serpiyoruz.

Zeminin tamamını kaplıyoruz. Üzerine ıspanak köklerini çiçek şeklinde muntazam bir şekilde diziyoruz. Aralarına da havuç dilimlerini diziyoruz. Kaşar peynirini de parmak şeklinde doğrayıp, aralara yerleştiriyoruz. Yumurtaları bir kaseye kırıyoruz. Çırpıyoruz.

Sebzelerin üzerine gezdirerek döküyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Ocağa alıp, kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Yemeğimizi yumurtalar tam kıvamında piştikten sonra, isterseniz alt üst çevirerek de pişirebilirsiniz. Değişik bir sunum olacaktır.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mısır unlu ıspanak kızartması tarifi, oktay usta mısır unlu ıspanak kızartması tarifi, resimli mısır unlu ıspanak kızartması tarifi, pratik mısır unlu ıspanak kızartması tarifi, yeşil elma, yemek oyunları, ıspanak kızartması tarifi, ıspanak kavurması, ıspanak yemeği, ıspanak yemekleri, yemek sepeti, mısır unlu tarifler, karışık turşu kavurması, mısır unlu kekler, unlu çorba, unlu tatlı tarifleri, kaya çilingiroğlu kimdir, galeta unlu, yöresel yemek tarifleri, ekmek tarifleri, mısır ekmeği, mısır unu yemeği, mısır unu yemeği bulmaca, oktay usta ve sebze yemekleri, pratik salata tarifleri, mısır unu ile yapılan yemekler, közde yoğurtlu sebze, havuç kızartması nasıl yapılır, havuç kızartması oktay usta, kaya çilingiroğlu nerede, karnıbahar kızartması, havuç kavurma, havuç tarator, havuç kaç kalori, havuç çorbası, havuç kızartması yoğurtlu, kaya çilingiroğlu ve kızı zehra, hamurlu sebze kızartması, fırında sebze kızartması, karışık sebze kızartma, karışık sebze kızartması, hülya avşar nerede, sebzeli külbastı, sebze kavurması, sebze yemekleri, resimli sebze yemekleri, kabak yemekleri, sebze yemekleri oktay usta, hülya avşar ve kaya çilingiroğlu, diyet yemekleri, etli sebze yemekleri, oktay usta, diyet sebze yemekleri, pratik sebze yemekleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker