Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Kurabiye Tarifleri


Karıştırma kabına oda sıcaklığında eriyen margarini alıyoruz. Üzerine yumurtaların sarısını ekliyoruz.
Nescafeli Kurabiye Tarifi

Kurabiyeleri bulamak için kullanacağız. Yumurta ve margarini bir müddet yoğuruyoruz. Ardından üzerine şekeri ekliyoruz. Yoğuruyoruz. 
Nescafeli Kurabiye Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Paket Margarin
2 Yumurta Sarısı
1 Su Bardağı Toz Şeker
1 Tatlı Kaşığı Tarçın
1 Çay Bardağı Sıvı Yağ
2 Çorba Kaşığı Nescafe
2 Tane Lipton Sallama Çayın Tozu
Alabildiği Kadar Un
1 Paket Kabartma Tozu
Üzeri İçin:
2 Yumurta Akı
Corn Flakes veya Nesfit

 
Hazırlanışı:
 

Karıştırma kabına oda sıcaklığında eriyen margarini alıyoruz. Üzerine yumurtaların sarısını ekliyoruz. 2 yumurtanın akını ayrı bir tabağa alıyoruz.

Kurabiyeleri bulamak için kullanacağız. Yumurta ve margarini bir müddet yoğuruyoruz. Ardından üzerine şekeri ekliyoruz. Yoğuruyoruz. Sıvıyağı ilave ediyoruz. Lipton paket sallama çayı kenarından kesip, tozunu kurabiye hamuruna boşaltıyoruz.

Tarçını ve nescafeyi ekleyip, yoğurmaya devam ediyoruz. Daha sonra hamurun kıvamına göre unu ve kabartma tozunu ilave ediyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp, yuvarlıyoruz.

Bir kaseye corn flakes boşaltıyoruz. Corn flakes yerine nesfit de kullanabilirsiniz. Corn flakes veya nesfiti elimizle iyice ufalıyoruz. Hazırladığımız kurabiyelerin üst kısımlarını ilk önce yumurta akına buluyoruz.

Ardından corn flakes veya nesfite buluyoruz. Yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine diziyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında üzerleri kızarana kadar pişiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

nescafeli kurabiye tarifi, resimli nescafeli kurabiye tarifi, pratik nescafeli kurabiye tarifi, sizden gelen nescafeli kurabiye tarifi, nescafeli kurabiye oktay usta, nescafeli kurabiye tarifleri, yemek oyunları, kahveli kurabiye, halka pencereli kurabiye, elmalı kurabiye, nescafeli pasta, nescafeli kurabiye tarifleri resimli, nescafeli kurabiye tarifi, sizden gelen kurabiye tarifleri, çaylı kurabiye oktay usta, çaylı kurabiye tarifleri, kurabiye tarifleri, çaylı kurabiye tarifi, tuzlu kurabiye, sizden gelen leziz yemek tarifleri, tatlı kurabiye tarifleri, cevizli tahinli kurabiye, kolay kurabiye tarifleri, tuzlu kurabiye tarifleri resimli, oktay usta kurabiye tarifleri, yemek sepeti, oktay usta ve pratik kurabiye tarifleri, tuzlu kurabiye tarifleri, nescafeli çaylı kurabiye, kuru çaylı kurabiye, yeşil çaylı kurabiye tarif, pasta tarifleri, tuzlu kurabiye, kirpi kurabiye, kurabiye tarifleri un kurabiyesi, sizden gelen yemek tarifleri, pratik kurabiye tarifleri resimli, pratik tuzlu kurabiye tarifleri, pratik tatlı tarifleri, un kurabiyesi tarifi, oktay usta, pratik kurabiye tarifleri, kolay kurabiye tarifleri, un kurabiyesi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker