Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


İlk önce şerbeti hazırlıyoruz. Tencereye suyu boşaltıyoruz. Üzerine şekeri ilave ediyoruz. Ocağa alıyoruz.
Yufkalı Kadayıf Tatlısı Tarifi

2 dilim limonu da tencereye atıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz 
Yufkalı Kadayıf Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

200 Gram Tel Kadayıf
3 Adet Yufka
1 Su Bardağı Ceviz
Şerbeti İçin:
2 Su Bardağı Su
3 Su Bardağı Toz Şeker
2 Dilim Limon

 
Hazırlanışı:
 

İlk önce şerbeti hazırlıyoruz. Tencereye suyu boşaltıyoruz. Üzerine şekeri ilave ediyoruz. Ocağa alıyoruz.

2 dilim limonu da tencereye atıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Tatlımızı hazırlamaya başlıyoruz. Cevizi doğrayıcıdan geçiriyoruz.

Yufkayı elimizle havalandırarak açıyoruz. Daha sonra tel kadayıfı ince ince doğruyoruz. Doğradığımız kadayıfları bir kaseye alıyoruz. Üzerine doğrayıcıdan geçirdiğimiz cevizleri de ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

3 adet yufkayı tezgaha üst üste koyuyoruz. Yufkaları 8 eşit parçaya kesiyoruz. Yufkaların geniş kenarlarına kadayıflı iç harçtan paylaştırarak koyuyoruz. 24 adet üçgen yufkaya yetecek şekilde paylaştırarak koyuyoruz.

Yufkaları sigara böreği sarar gibi sarıyoruz. Geniş bir tencereye tatlıları kızartmak için sıvıyağ döküyoruz. Yağ kızdıktan sonra, yufkaları tencereye atıyoruz. Altın sarısı renk olarak kadar kızartıyoruz.

Kızarttığımız tatlıları kevgirle alıyoruz. Soğuyan şerbetin içerisine atıyoruz. Tatlılar şerbetini çektikten sonra servis tabağımıza alıyoruz. Üzerine yeşil fıstık serperek servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

yufkalı kadayıf tatlısı tarifi, oktay usta yufkalı kadayıf tatlısı tarifi, resimli yufkalı kadayıf tatlısı tarifi, pratik yufkalı kadayıf tatlısı tarifi, yeşil elma, yemek oyunları, ismail baki kimdir, muhallebili kadayıf tatlısı, fıstıklı kekli kadayıf tatlısı, kadayıf tatlısı tarifi, sütlü kadayıf tatlısı, kadayıf dolması, kadayıf sarması, yemek sepeti, oktay usta ve pratik şerbetli tatlılar, ismail baki nerede, kadayıf tarifi, tel kadayıf, oktay usta ve pratik tatlı tarifleri, yufkalı kadayıf tatlısı oktay usta, baklava yufkalı kadayıf tatlısı, yufkalı kadayıf tatlısı tarifleri, hamurlu tatlılar, soğuk tatlılar, tatlı tarifleri,muzlu kadayıf tatlısı, yufkalı kadayıf tatlısı yemekleri, yufkalı kadayıf sarma, kadayıf dolması, ismail baki tv, yufkalı kadayıf dolması, kadayıf tatlısı, yufkalı kadayıf dolması, fırında kadayıf dolması, ismail baki ve yeni sinema filmi, oktay usta kadayıf dolması, kadayıf dolması nasıl yapılır, kadayıflı ayva tatlısı, kadayıf sarması, kadayıf dolması tarifi, ismail baki ve sabit kanca, fırında kadayıf dolması nasıl yapılır, kadayıf tatlısı, kadayıf sarması, kadayıf dolması yapılışı, oktay usta kadayıf dolması, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, özel gün pasta ve kurabiye tarifleri, değişik tatlı tarifleri, özel tarifler, hafif yufkalı kadayıf tatlısı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker