Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Dana etini kuşbaşı olacak şekilde küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye az sıvıyağ döküyoruz.
Hünkar Beğendi Tarifi

Üzerine doğradığımız etleri ekliyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. 
Hünkar Beğendi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
3 Diş Sarımsak
2 Yemek Kaşığı Salça
3 Adet Yeşil Biber
500 Gram Dana Eti
2 Adet Domates
1 Çay Kaşığı Tane Karabiber
2 Dal Defne Yaprağı
Sıvıyağ
Su
Beğendisi İçin:
5 Adet Közlenmiş Patlıcan
2 Su Bardağı Süt
2,5 Yemek Kaşığı Un
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
100 Gram Kaşar Peyniri
Muskat
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

: Dana etini kuşbaşı olacak şekilde küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye az sıvıyağ döküyoruz.

Üzerine doğradığımız etleri ekliyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince kıyıyoruz. Domatesleri küp küp doğruyoruz.

Etlerin rengi değiştikten sonra üzerine soğan ve sarımsağı ilave ediyoruz. Biberleri ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Ardından üzerine defne yaprağını ekliyoruz. Tane karabiberleri tencereye atıyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Bir müddet kavurduktan sonra üzerine salçayı ilave ediyoruz. Doğradığımız domatesleri ekliyoruz. Az sıcak su ekliyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Etler pişerken beğendiyi hazırlamaya başlıyoruz.

Közlenmiş patlıcanları ince ince doğruyoruz. Kaşar peynirini bir tabağa rendeliyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine doğradığımız köz patlıcanları ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Daha sonra üzerine sütü azar azar dökerek kıvamını ayarlıyoruz. Üzerine muskat cevizini rendeliyoruz. Tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Son olarak üzerine kaşar rendesini ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

Ocağın altını kapatıyoruz. Geniş servis tabağımıza beğendiyi boşaltıp, yayıyoruz. Daha sonra üzerine soslu eti de boşaltıyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

hünkar beğendi tarifi, oktay usta hünkar beğendi tarifi, resimli hünkar beğendi tarifi, pratik hünkar beğendi tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, uğur ışılak kimdir, hünkar beğendi oktay usta, ali nazik nasıl yapılır, hünkar beğendi yemek nasıl yapılır, patlıcan yemekleri, tavuklu hünkar beğendi nasıl yapılır, piliç soteli patlıcan beğendi, tas kebabı nasıl yapılır, uğur ışılak nerede, yemek tarifleri, tavuklu hünkar beğendi tarifi oktay usta, tavuklu hunkar begendi, ali nazik nasıl yapılır, tas kebabı nasıl yapılır, hünkar begendi, hünkar beğendi nasıl yapılır, patlıcan yemekleri, ali nazik nasıl yapılır oktay usta, etli ali nazik nasıl yapılır, ali nazik kebabı, uğur ışılak ve yeni albümü, ali nazik kebabı nasıl yapılır, meze ve pratik salatalar, aperatif yemek tarifleri, kahvaltı tarifleri, ali nazik tarifi,patlıcanlı tavuklu yemek tarifleri, sivas tavası tarifi, hünkar beğendi, oktay usta patlıcanlı yemek tarifleri, patatesli yemek tarifleri, çorba tarifleri, etsiz patlıcanlı yemek tarifleri, uğur ışıak ve fatih sultan mehmet şiirleri, patlıcan yemekleri, ali nazik, hünkar beğendi oktay usta, patlıcan yemekleri, tavuklu hünkar beğendi, imam bayıldı, oktay usta, yemek tarifleri, hünkar beğendi nasıl yapılır, etli sulu yemek tarifleri, dana etli yemek tarifleri, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, sebze yemeği tarifleri, kuzu etli keşkek tarifi, tavuklu yemek tarifleri, kebap tarifleri, zeytinyağlılar, mezeler, içecekler, bayat ekmek tarifleri, enfes yemek tarifleri ve oktay usta, etli yemek tarifleri resimli, oktay ustanın etli yemek tarifleri, etli yemek tarifleri oktay usta, oktay usta yemek tarifleri, enfes ve pratik ana yemek tarifleri, kuzu etli yemek tarifleri, tavuk etli yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker