close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Pirinci yıkıyoruz. Suyunu süzüp küçük bir tencereye alıyoruz.
Pirinçli Bamya Çorbası Tarifi

Haşlanmaya bırakıyoruz. Kuru bamyayı da ilk önce yıkayıp, ayrı br tencereye alıyoruz. Üzerine su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz. 
Pirinçli Bamya Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Su Bardağı Süt
2 Yemek Kaşığı Un
1 Çay Bardağı Pirinç
1 Su Bardağı Et Suyu
100 Gram Kuru Bamya
Tuz
Su
Üzeri İçin:
1 Tutam Dereotu

 
Hazırlanışı:
 

Pirinci yıkıyoruz. Suyunu süzüp küçük bir tencereye alıyoruz. Üzerini 2 parmak geçecek şekilde su koyup, ocağa alıyoruz.

Haşlanmaya bırakıyoruz. Kuru bamyayı da ilk önce yıkayıp, ayrı br tencereye alıyoruz. Üzerine su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbamızı hazırlamaya başlıyoruz.

Ayrı bir tencereye tereyağını alıp, ocağa alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu ilave edip, Tahta kaşıkla kavuruyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine soğuk sütü ve et suyunu boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz.

Ardından biraz da soğuk su ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Çorba kaynadıktan sonra, kıvamını ayarlamak için, sıcak su ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Çorba kaynadıktan sonra üzerine haşladığımız bamyayı ve pirinci boşaltıyoruz.

Pişmeye bırakıyoruz. Daha sonra tuz serpiyoruz. Çorbamız kıvamını alıp, piştikten sonra servis kasesine alıyoruz. Dereotunu ince kıyıyoruz. Çorbamızın üzerine ince kıyılmış dereotu serperek sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pirinçli bamya çorbası tarifi, oktay usta pirinçli bamya çorbası tarifi, resimli pirinçli bamya çorbası tarifi, pratik pirinçli bamya çorbası tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, suzan kardeş kimdir, bamya çorbası oktay usta, konyanın bamya çorbası, bamya çorbası konya, taze bamya çorbası, bamya çorbası tarifi, bamyalı tavuk yemeği, sebze yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, çorba tarifleri, pratik çorbalar, değişik çorba tarifleri, bamya çorbası nasıl yapılır, bamya yemeği, kuru bamya çorbası, neriman kardeş kimdir, yöresel yemek tarifleri, boşnak yemek tarifleri, kolay çorba tarifleri, pirinç çorbası tarifi, ilginç çorba tarifleri, tavuklu pirinç çorbası, suzan kardeş ve hırvatistan konserleri, köfteli bamya yemeği, yoğurt çorbası, yoğurtlu pirinç çorbası, yayla çorbası, şehriye çorbası, domatesli pirinç çorbası, yemek sepeti, aperatif yemek tarifleri, oktay usta ve pratik çorba tarifleri, tavuk sulu pirinç çorbası, tavuklu pirinç yemek tarifleri, tavuklu pirinç çorbası oktay usta, suzan kardeş ve seksenler dizisi,pratik bamyalı yemek tarifleri, tavuklu pirinç çorbasi tarifleri, yemek tarifleri pirinç çorbası, tavuklu çorba tarifleri, tavuklu çorba tarifleri oktay usta, suzan kardeş ve boşnak şarkıları, terbiyeli tavuk çorbası, tavuk çorbası, oktay usta, tavuklu çorba tarifleri resimli, oktay usta ve çorba tarifleri, neriman kardeş nerede, yemek tarifleri tavuklu çorba, tavuklu çorba yemek tarifi, kolay tavuklu çorba

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker