drupal analytics

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri
Kuzu kaburgayı dilimliyoruz. İsterseniz eti aldığınız kasapta da dilimletebilirsiniz.
Fırında Sebzeli Kaburga Tarifi

Üzerine değirmenden karabiber ve tuz kırıyoruz. Biberiye yapraklarını üzerine serpiştiriyoruz. Etleri harmanlıyoruz. 

Fırında Sebzeli Kaburga Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

5 Adet Soğan
1 Kilogram Kuzu Kaburga
1 Tutam Biberiye
6 Adet Patates
7 Adet Yeşil Biber
4 Adet Domates
Değirmen Karabiber
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu kaburgayı dilimliyoruz. İsterseniz eti aldığınız kasapta da dilimletebilirsiniz. Dilimlediğimiz kuzu kaburgayı fırın tepsisine alıyoruz.

Üzerine değirmenden karabiber ve tuz kırıyoruz. Biberiye yapraklarını üzerine serpiştiriyoruz. Etleri harmanlıyoruz. 10 dakika kadar etleri dinlendirdikten sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında etler kızarana kadar pişiriyoruz.

Ayrı bir tarafta patateslerin kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Patatesleri şekilli bir bıçakla dilimliyoruz. İsterseniz sizde, bıçakla ince ince doğrayabilirsiniz. Patatesleri de ayrı bir fırın tepsisine alıyoruz. Üzerine değirmenden karabiber ve tuz kırıyoruz.

Toz kırmızı biber serpiyoruz. Üzerine sıvıyağı gezdirerek döküyoruz. Karıştırıyoruz. Soğanları da kalın halkalar şeklinde dilimliyoruz. Soğanları da fırın tepsisinin kenarlarına alıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında patatesler kızarana kadar pişiriyoruz.

Ayrı bir tepsiye de domatesleri dörde kesip, koyuyoruz. Biberleri kenarlarından çizik atıp, tepsiye diziyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında biberler ve domatesler kızarana kadar pişiriyoruz.

Fırında kızaran patatesleri geniş servis tabağının zeminine alıyoruz. Fırında kızaran biber ve domatesleri de patateslerin kenarlarına diziyoruz. Pişen kuzu kaburgaları da üzerlerine dizerek yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fırında sebzeli kaburga tarifi, oktay usta fırında sebzeli kaburga tarifii resimli fırında sebzeli kaburga tarifi, pratik fırında sebzeli kaburga tarifi, yeşil elma ve oktay usta, yemek oyunları, kuzu kaburga tarifi, fırında kaburga, kaburga dolması tarifi, kaburga dolmasının tarifi, kaburga yemek tarifleri, kaburga yemekleri, kaburgalı kuru fasulye tarifi, kuzu kaburga tarifleri, özlem özdil kimdir, kaburga dolması nasıl yapılır, kuzu kaburga nasıl pişirilir, kuzu kaburga yemekleri, kuzu kaburga güveci tarifleri, kuzu kaburga dolması tarifi, fırında kuzu kaburga tarifi, kuzu kaburga fırında, kuzu kaburga dolmasi, kaburga yemek tarifleri, fırında kaburga, yemek sepeti, kaburga nasil pisirilir, kuzu kaburga, özlem özdil nerede, kaburgalı kabuska tarifi, kaburga yemeği, kaburga kebap tarifi, etli yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, kolay çorbalar, yöresel yemek tarifleri, pratik salata tarifleri,kaburga dolması tarifleri, kaburga kebap tarifleri, kaburga dolma, özlem özdil nerede, fırında kaburga dolması, oktay usta kaburga dolması, kaburga dolması nasıl yapılır, kaburga dolması yemeği, özlem özdil ve türküleri, fırında kaburga tarifleri,kaburga dolması tarifi resimli, kaburga dolması tarıfı, mantılı kuzu kaburga, kaburga yemekleri, fırında et yemekleri oktay usta, fırında biftek, fırında et sote, özlem özdil ve oktay usta, fırın yemekleri, fırında bonfile,oktay usta, et sote, oktay usta ve etli yemek tarifleri, fırın yemekleri oktay usta, fırın yemekleri tarifleri, resimli fırın yemekleri, özlem özdil ve yeni albümü, oktay usta ve pratik etli yemek tarifleri, kolay resimli fırın yemekleri, patlıcan yemekleri, fırında tavuk

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#

Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker