Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Hamurlu Tatlı Tarifleri


İlk olarak tavaya kaymağı boşaltıyoruz. Üzerine tereyağın yarısını ekliyoruz.
Kaymaklı Cevizli Baklava Tarifi

Ayrı bir tarafta cevizi doğrayıcıdan geçiriyoruz. Baklava yufkasını tezgaha alıyoruz. Baklava yufkasını tepsi boyunda kesiyoruz. 
Kaymaklı Cevizli Baklava Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

150 Gram Tereyağı
1 Paket Baklavalık Yufka
1 Paket Kaymak
1 Kase Ceviz
Şerbeti İçin:
5 Su Bardağı Su
6 Su Bardağı Toz Şeker
1 Dilim Limon

 
Hazırlanışı:
 

İlk olarak tavaya kaymağı boşaltıyoruz. Üzerine tereyağın yarısını ekliyoruz. Ocağa alıp, tereyağı ve kaymağı eritiyoruz.

Ayrı bir tarafta cevizi doğrayıcıdan geçiriyoruz. Baklava yufkasını tezgaha alıyoruz. Baklava yufkasını tepsi boyunda kesiyoruz. Yağlanmış fırın tepsisine baklava yufkasını seriyoruz. Her kat arasına erittiğimiz tereyağlı kaymaklı karışımdan sürüyoruz.

Baklava yufkalarının 17.katına dövülmüş cevizin yarısını boşaltıp, yayıyoruz. Tekrardan her katına tereyağlı kaymaklı karışımdan sürerek 17 kat yufka seriyoruz. Kalan cevizi de üzerine serpiyoruz. Gene tereyağlı kaymaklı karışımdan sürerek kalan baklavalık yufkaları sererek devam ediyoruz.

Kalan tereyağlı karışımı son olarak yufkanın üzerine boşaltıp, yayıyoruz. Fırında pişirmeden önce, baklava dilimi şeklinde kesiyoruz. Daha sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında üzeri kızarana kadar pişiriyoruz.

Sizde tepsinizin boyuna göre, istediğiniz katlarda baklavayı hazırlayabilirsiniz. Baklava fırında pişerken, şerbetini hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye suyu boşaltıyoruz. Üzerine şekeri boşaltıyoruz. Ocağa alıyoruz.

Üzerine 1 dilim limonu da atarak kaynamaya bırakıyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp, soğumaya bırakıyoruz. Baklavanın üzeri kızardıktan sonra fırından çıkartıyoruz.

Baklavanın ilk sıcaklığı çıktıktan sonra, üzerine ılıyan şerbeti gezdirerek döküyoruz. Baklavamız şerbetini çektikten sonra servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kaymaklı cevizli baklava tarifi, oktay usta kaymaklı cevizli baklava tarifi, resimli kaymaklı cevizli baklava tarifi, pratik kaymaklı cevizli baklava tarifi, kolay kaymaklı cevizli baklava tarifi, oktay usta ve yeşil elma, kaymaklı baklava nasıl yapılır, kaymaklı baklava yemek, kaymaklı baklava tatlı, kaymaklı yemek tarifleri, kaymaklı baklava tarifi, cevizli bohça baklava, yemek oyunları, kaymaklı baklava tarifleri, baklava tarifi, kaymaklı baklava tarif, kaymaklı baklava tarifleri, kaymaklı baklava yemek tarifi, nasıl baklava kası yapılır, baklava nasıl yapılır kars, ev yapımı baklava nasıl yapılır, hazır yufkadan baklava nasıl yapılır, ev yapımı baklava hazırlanışı, baklava tarifi, ev yapımı baklava tarifi, oktay usta ev yapımı baklava tarifi, şam baklavası tarifi, evde baklava kası nasıl yapılır, yemek sepeti, ev baklavası nasıl yapılır oktay usta, ev yapımı baklava tarifi, baklava hamuru, resimli baklava tarifi, oktay usta ve leziz baklava tarifi, cevizli baklava tarifi, antep baklava tarifi, baklava tarifi oktay usta, antep cevizli baklava tarifi, oktay usta baklava tarifi, cevizli baklava tarifi oktay usta, nişastalı baklava, enfes ve çıtır çubuk baklava, hamurlu tatlı tarifleri, revani, hanım göbeği, yöresel tatlı tarifleri, düğün baklavası ve oktay usta, şerbetli tatlılar, şekerpare nasıl yapılır, kurabiye tarifleri, kek tarifleri, soğuk tatlılar, bayram tatlısı, baklava hamuru nasıl yapılır, hazır yufka ile cevizli baklava tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Hamurlu Tatlı Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker