Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


İncikleri tencereye alıyoruz. Üzerine az sıvıyağ döküyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak soteliyoruz.

Etin rengi değiştikten sonra, üzerini örtecek kadar sıcak su koyuyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. 
Osmanlı Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Yemek Kaşığı Un
2 Adet İncik
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Kase Mantar
2 Diş Sarımsak
1 Adet Soğan
1 Kase Haşlanmış Nohut
1 Tutam Ispanak
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

İncikleri tencereye alıyoruz. Üzerine az sıvıyağ döküyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak soteliyoruz.

Etin rengi değiştikten sonra, üzerini örtecek kadar sıcak su koyuyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. İncik etleri haşlandıktan sonra, etleri tencereden bir tabağa alıp, soğumaya bırakıyoruz.

Etler soğuduktan sonra küçük küçük didiyoruz. Ayrı bir tarafta soğanları küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Mantarları da küp küp doğruyoruz. Tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı alıyoruz.

Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız mantarları ekliyoruz. Kavuruyoruz. Daha sonra tereyağını tencereye ekliyoruz. Tereyağı eridikten sonra, unu ilave ediyoruz.

Unun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz. İnciği haşladığımız suyu tencereye süzerek boşaltıyoruz. Çorbanın kıvamına göre biraz daha sıcak su ilave ediyoruz. Su kaynadıktan sonra haşlanmış nohutları tencereye ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Çorba kaynadıktan sonra, üzerine didiklediğimiz etleri tencereye alıyoruz. Çorbanın koyuluk kıvamına göre, sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbayı pişmeye bırakıyoruz. Ispanakları ince ince doğruyoruz.

Çorbanın pişmesine yakın doğradığımız ıspanakları da çorbaya ilave ediyoruz. Çorbayı bir taşım daha kaynattıktan sonra, ocağın altını kapatıyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

osmanlı çorbası tarifi, oktay usta osmanlı çorbası tarifi, resimli osmanlı çorbası tarifi pratik osmanlı çorbası tarifi, kolay osmanlı çorbası tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, mehmet altan kimdir, osmanlı çorbası tarifleri, köz patlıcan çorbası, osmanlı çorbası tarif, yeşil osmanlı çorbası, osmanlı çorbası nedir, osmanlı mutfağında çorbalar, osmanlı sebze yemek tarifleri, osmanlı çorbaları, düğün çorbası, osmanlı şerbeti, osmanlı yemekleri tarifleri, mehmet altan nerede, osmanlı yemeklerı, bamyalı boşnak çorbası, yöresel yemek tarifleri, osmanlı yemek tarifleri resimli, sebze yemek tarifleri resimli, oktay usta sebze yemek tarifleri, içecekler, mezeler, yemek sepeti, kolay sebze yemek tarifleri, osmanlı mutfağı, yöresel çorbalar, mehmet altan yeşil elma'da, ev usulü tavuk döner, pratik kolay çorba, kolay çorba tarifleri resimli, resimli çorba tarifleri, mercimek çorbası, domates çorbası, tarhana çorbası, yayla çorbası tarifi, kolay yemek tarifleri, domates çorbası, kolay çorba tarifleri oktay usta, pratik salata tarifleri, aperatif yemek tarifleri, bayat ekmek tarifleri, etli yemek tarifleri, tavuk yemekleri, kebap tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker