Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Tavuk pirzolayı tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz.
Terbiyeli Tavuk Çorbası Tarifi

Küçük küçük didiyoruz. Beyaz lahanayı ince ince doğruyoruz. Havucun ve patateslerin kabuklarını soyup, yıkıyoruz. 
Terbiyeli Tavuk Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Parça Beyaz Lahana
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
2 Adet Haşlanmış Tavuk Pirzola
1 Adet Havuç
1 Adet Patates
Tavuk Suyu
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Yumurta Sarısı
2 Yemek Kaşığı Un
1 Kase Yoğurt
Yarım Limon

 
Hazırlanışı:
 

Tavuk pirzolayı tencereye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz. Haşlanan tavuğu tencereden çıkartıyoruz.

Küçük küçük didiyoruz. Beyaz lahanayı ince ince doğruyoruz. Havucun ve patateslerin kabuklarını soyup, yıkıyoruz. Küçük küpler halinde doğruyoruz. Tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız havuçları ilave ediyoruz.

Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Havuçların rengi değiştikten sonra üzerine lahanayı ekliyoruz. Kavuruyoruz. Daha sonra tereyağını ilave ediyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine patatesleri ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz.

Patatesler de kavrulduktan sonra üzerine haşladığımız tavuğun suyunu boşaltıyoruz. Biraz da sıcak su ekliyoruz. Çorbanın kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz.

Geniş bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine yarım limonun suyunu sıkıyoruz. Yumurta sarısını ekliyoruz. Unu ilave ediyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Biraz soğuk su ilave ederek kıvamını ayarlıyoruz. Kaynayan çorbanın suyundan kepçe ile alarak yoğurdun üzerine alıyoruz.

Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra, çorbanın üzerine boşaltıyoruz. Bir yandan da karıştırıyoruz. Çorba kaynayana kadar sürekli karıştırıyoruz. Kaynayan çorbanın üzerine tavuk etlerini ilave ediyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz.

Çorba kaynadıktan sonra 5-6 dakika daha pişiriyoruz. Daha sonra çorbamızı servis kasesine alarak sıcak olarak servis ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

terbiyeli tavuk çorbası tarifi, oktay usta terbiyeli tavuk çorbası tarifi, resimli terbiyeli tavuk çorbası tarifi, yeliz doğramacılar kimdir, yeşil elma, yemek oyunları, terbiyeli pirinçli tavuk çorbası, terbiyeli tavuk corbasi oktay usta, sehriyeli tavuk corbasi, yemek sepeti, terbiyeli tavuk çorbası oktay usta, terbiyeli şehriyeli tavuk çorbası, nohutlu mantı çorbası, terbiyeli şehriye çorbası, şehriyeli tavuk çorbası, kremalı çorbalar oktay usta, kremalı domates çorbası, oktay usta ve pratik çorbalar, yöresel yemek tarifleri, kremalı şehriye çorbası, kremalı sebze çorbası, kremalı tavuk çorbası, pratik çorba tarifleri ve oktay usta, pancar çorbası tarifi, kremalı kabak çorbası, kremalı patates çorbası, çorba tarifleri oktay usta, pratik çorba tarifleri, yayla çorbası, etli yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, makarna tarifleri, tarhana çorbası, aperatif yemek tarifleri, çorba çeşitleri, patates çorbası, oktay usta ve değişik çorba tarifleri, çorba tarifleri ezogelin, sebze yemeği tarifleri, değişik çorba tarifleri, degisik corba tarifleri, farklı yemek tarifleri, bayat ekmek tarifleri, patates çorbası, havuçlu şehriye çorbası, değişik çorba tarifleri resimli, zencefilli grip çorbası, değişik çorba tarifleri oktay usta, çorba tarifleri oktay usta, kolay çorba tarifleri, değişik yemek tarifleri, değişik çorbalar, tavuklu yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker