close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Aperatif Yemek Tarifleri


Bulguru geniş bir kaseye boşaltıyoruz. Üzerini örtecek kadar sıcak su koyup, üzerini örtüyoruz.
Pratik Kısır Pilavı Tarifi

Ayrı bir tarafta soğanı küçük küpler halinde doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. 
Pratik Kısır Pilavı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Taze Soğan
2 Adet Orta Boy Soğan
3 Çorba Kaşığı Zeytinyağı
2 Su Bardağı Pilavlık Bulgur
1 Tutam Maydanoz
2 Adet Havuç
Sıcak Su
Tuz
Servisi İçin:
Kıvırcık veya Aysberg
Limon

 
Hazırlanışı:
 

Bulguru geniş bir kaseye boşaltıyoruz. Üzerini örtecek kadar sıcak su koyup, üzerini örtüyoruz. Bulgurun yumuşaması için bir müddet bekliyoruz.

Ayrı bir tarafta soğanı küçük küpler halinde doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Havuçları da küçük küpler halinde doğruyoruz.

Soğanları kavururken üzerine havuçları da ilave ediyoruz. Sebzeleri birlikte kavurmaya devam ediyoruz. Havuçların daha çabuk yumuşaması için, çok az su ekliyoruz. 5 dakika kadar kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Diğer taraftan, maydanozu ve taze soğanı ince kıyıyoruz.

Bulgur suyunu çekip, yumuşadıktan sonra üzerine kavurduğumuz soğan ve havucu boşaltıp, karıştırıyoruz. Üzerine doğradığımız yeşillikleri de ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz. İyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız pilavı aysberg veya kıvırcık yapraklarına koyuyoruz.

Limonu dilimleyip, kısır pilavının kenarlarına yerleştirip, servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik kısır pilavı tarifi, sizden gelen pratik kısır pilavı tarifi, kolay ve pratik kısır pilavı tarifi, oktay usta ve yeşil elma, kısır tarifi oktay ustam, patates salatası, mercimek koftesi tarifi, borek tarifi, kolay kısır tarifi, pancarlı kısır tarifi, bulgurlu yemek tarifi, bulgur yemek tarifleri, bulgur salatası tarifi, ince bulgurlu yemek tarifleri, yemek tarifleri bulgur pilavı, ince bulgur yemek tarifleri, yemek tarifleri bulgurlu salata, bulgurlu salata tarifi, yoğurtlu bulgur salatası tarifi, resimli bulgur salatası tarifi, aparatif yemek tarifleri resimli, resimli aperatif yemek tarifleri, kolay aperatif yemekler, aperatif tarifleri, aperatif yiyecekler, enginarlı salatalıklı kısır, meze tarifleri, salata tarifleri, oktay usta, mezeler ve içecekler, lezzetli bulgur salatası tarifi, bulgur salatası yemek tarifi, ince bulgur, bulgur salataları, sizden gelen yemek tarifleri, değişik salata tarifleri, yemek tarifleri, pasta tarifleri, oktay usta, salad recipes, tavuklu salata tarifleri, salata tarifleri kolay, salata tarifleri oktay usta, oktay usta yemek tarifleri resimli, oktay usta ve değişik yemek tarifleri, makarna salatası, patates salatası, pratik yemek tarifleri resimli, nohutlu sebzeli kısır, kolay yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, yemek tarifleri resimli, yemek tarifleri oktay usta, pratik yemek tarifleri resimli, kolay pratik yemek tarifleri, pratik yemekler, pratik yemek tarifleri oktay usta, kolay çorba tarifleri, kolay yemek tarifi, kolay yemek tarif

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Aperatif Yemek Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker