Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Bayat Ekmek Tarifleri


Semizotları yapraklarına ayırıyoruz. İyice yıkıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz.
Pratik Hettüş Salatası Tarifi

Bayat ekmekleri de küp küp doğruyoruz. Soğanların üzerine ekliyoruz. Soğan ve ekmeklerin üzerine sirke ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. 
Pratik Hettüş Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kuru Soğan
4 Dilim Bayat Ekmek
1 Adet Domates
1 Tutam Dereotu
1 Bağ Semizotu
1 Tutam Nane Yaprağı
2 Tatlı Kaşığı Zeytinyağı
1 Tatlı Kaşığı Limon Suyu
1 Tatlı Kaşığı Sirke
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Semizotları yapraklarına ayırıyoruz. İyice yıkıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz.

Geniş bir kaseye alıyoruz. Bayat ekmekleri de küp küp doğruyoruz. Soğanların üzerine ekliyoruz. Soğan ve ekmeklerin üzerine sirke ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

Fırın tepsisine boşaltıyoruz. Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında üzeri kızarana kadar tutuyoruz. Ayrı bir tarafta domatesleri küp küp doğruyoruz. Ayrı bir kaseye alıyoruz.

Üzerine semizotunu yapraklarını ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Taze nane ve dereotunu elimizle parçalayarak domateslerin üzerine ekliyoruz. Tuz serpiyoruz.

Limonun suyunu sıkıp, gezdirerek döküyoruz. Zeytinyağını da gezdirerek döküyoruz. Karıştırıyoruz. Hazırladığımız salatayı servis tabağımıza alıyoruz. Fırında kızaran ekmekleri de salatamızın yanında servise hazırlıyoruz.


 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik hettüş tarifi, sizden gelen pratik hettüş tarifi, yemek oyunları, kolay ve pratik hettüş tarifi, semizotu salatası, hatay yöresine ait salata tarifleri, bayat ekmek tarifleri, bayat ekmek suflesi, bayat ekmek keki, bayat ekmek böreği, bayat ekmekler nasıl değerlendirilir, hatay semizotu salatası, oktay usta ve pratik salata tarifleri, bayat ekmek köfteli kebap tarifi, aperatif yemek tarifleri, kolay çorbalar, yöresel yemek tarifleri, yöresel çorbalar, salatalar ve mezeler, semizotu salatası oktay usta, semizotu salatası nasıl yapılır, semizotu faydaları, semizotu yemeği tarifi, yoğurtlu semizotu salatası tarifi, ekmek pastası tarifi, semizotu çorbası, semizotu salatası tarifi oktay usta, semizotu salatası tarifi resimli, yemek sepeti, etli yemek ve salata, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, değişik salata tarifleri tarif, farklı salata tarifleri, değişik salata tarifleri, değişik salata tarifleri oktay usta, oktay usta salata tarifleri, ıslama köfte, değişik salata ve mezeler, değişik salata çeşitleri, değişik salatalar, pratik salata tarifleri resimli, farklı salata tarifleri, kolay salata tarifleri, özel yemek tarifleri, pratik meze tarifleri, pratik yemek tarifleri, salata çeşitleri isimleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker