Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Meze Tarifleri


Kaseye pirinç ununu boşaltıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Suyu da ekledikten sonra çırpma teliyle karıştırıyoruz.
Mısır Unlu ve Pirinç Unlu Bamya Kızartması Tarifi

Hazırladığımız kıvam, boza kıvamında olacaktır. Bamyaları konserve olarak kullanıyoruz. İsterseniz kurutulmuş bamya veya taze bamya da kullanabilirsiniz. 
Mısır Unlu ve Pirinç Unlu Bamya Kızartması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Pirinç Unlu Bamya Hazırlamak İçin:
2 Çorba Kaşığı Pirinç Unu
Yarım Kilogram Bamya
2 Çorba Kaşığı Un
4 Çorba Kaşığı Su
Karabiber
Tuz
Pul Biber
Kızartmak İçin:
1 Su Bardağı Zeytinyağı
Mısır Unlu Hazırlamak İçin:
1 Adet Yumurta
2 Yemek Kaşığı Mısır Unu

 
Hazırlanışı:
 

Kaseye pirinç ununu boşaltıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Suyu da ekledikten sonra çırpma teliyle karıştırıyoruz.

Hazırladığımız kıvam, boza kıvamında olacaktır. Bamyaları konserve olarak kullanıyoruz. İsterseniz kurutulmuş bamya veya taze bamya da kullanabilirsiniz. Kurutulmuş veya taze bamya kullanıyorsak, yarı kıvamda haşlıyoruz. Bamyaları bir kaseye alıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz.

Karabiber ve pul biber serpiyoruz. Bamyaları harmanlıyoruz. Normal unu bir tabağa alıyoruz. Zeytinyağını tavaya alıyoruz. Bamyaları ilk önce pirinç unlu karışıma buluyoruz. Daha sonra da normal una bulayıp, kızgın yağa atıyoruz. Kızarttığımız bamyaları havlu kağıt serdiğimiz servis tabağımıza alıyoruz.

Mısır unlu bamya kızartması için; yumurtayı bir kaseye kırıyoruz. Çırpıyoruz. Mısır ununu düz bir tabağa koyuyoruz. Baharatlanmış bamyaları tek tek ilk önce yumurtaya buluyoruz. Daha sonra da tek tek mısır ununa bulayıp, kızgın yağda kızartıyoruz. Kızarttığımız bamyaları havlu kağıt serdiğimiz servis tabağına alıyoruz.

Yemeğimizin yanında yoğurt ile servise hazırlıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta, bamyaları tek tek malzemelere bulamamız gerekmektedir. Bamyaların hepsini malzemelere bulamıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mısır unlu ve pirinç unlu bamya kızartması tarifi, sizden gelen mısır unlu ve pirinç unlu bamya kızartması tarifi, resimli mısır unlu ve pirinç unlu bamya kızartması tarifi, pratik mısır unlu ve pirinç unlu bamya kızartması tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, değişik yemek tarifleri, özel tarifler, glutensiz tarifler, yoğurtlu patates çanağı meze tarifi, özel gün yemek tarifleri, kızartma tarifleri, sebze yemeği tarifleri, sizden gelen kolay yemek tarifleri, saliha duru yemek tarifleri, bamya kızartması oktay usta, bamya kızartması nasıl yapılır, bamya yemeği, bamyanın faydaları, bamya tarifi, bamya yemekleri, bamya çorbası, bamya konservesi, bamya yemeği tarifi, etli bamya tarifi, yoğurtlu pancar mezesi tarifi, bamya yemek tarifi, etsiz bamya tarifi, bamya tarifi oktay usta, zeytinyağlı bamya tarifi, taze bamya tarifi, konserve bamya tarifi, zeytinyağlı bamya tarifi oktay usta, zeytinyağlı bamya yemeği, zeytinyağlı bamya tarifi resimli, zeytinyağlı bamya püf noktaları, zeytinyağlı bamya nasıl yapılır, zeytinyağlı bamya oktay usta, zeytinyağli bamya, acılı ezme mezesi tarifi, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, pratik yemekler, sebze kızartması, tavuklu yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, dolma tarifleri, yemek sepeti, bamyanın faydaları, ilginç yemekler, aperatif yemek tarifleri, salata tarifleri, meze tarifleri, içecekler, pratik salata tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker