close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Hamur İşi Tarifleri


Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Karıştırarak harmanlıyoruz. Ortasını havuz şeklinde açıyoruz.
Simit Tarifi

Ortaya yaş mayayı koyuyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz. Sıvıyağı döküyoruz. Az da ılık su döküyoruz. 
Simit Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Yumurta
Yarım Paket Yaş Maya
1 Çay Bardağı Sıvıyağ
4 Su Bardağı Un
Ilık Su
Tuz
Üzeri İçin:
Pekmez
Su
Susam
Servisi İçin:
Krem Peynir
Çeri Domates

 
Hazırlanışı:
 

Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Karıştırarak harmanlıyoruz. Ortasını havuz şeklinde açıyoruz.

Ortaya yaş mayayı koyuyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz. Sıvıyağı döküyoruz. Az da ılık su döküyoruz. Maya eriyene kadar un almadan yoğurmaya başlıyoruz. Maya eridikten sonra yavaş yavaş unu da alarak yoğurmaya devam ediyoruz. Hamurun kıvamına göre azar azar ılık su döküyoruz.

Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamurdan ceviz büyüklüğünde bezeler koparıp, yuvarlıyoruz. Bezeleri uzunlamasına fitil şeklinde tezgah da ileri geri uzatıyoruz. İki fitili yanyana koyarak uçlarından birleştiriyoruz. Bir tarafta ki ucu tutup, diğer ucuda çevirerek büküyoruz. Daha sonra halka şeklinde ortada birleştiriyoruz.

Böylece simit şeklini vermiş oluyoruz. Pekmezi geniş bir kaseye boşaltıyoruz. Üzerine biraz da su koyuyoruz. Karıştırıyoruz. Susamı da ayrı bir kaseye boşaltıyoruz. Simitleri ilk önce pekmeze buluyoruz. Ardından susama bulayarak yağlanmış fırın tepsisine yerleştiriyoruz.

Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında üzerleri pembeleşene kadar pişiriyoruz. Pişen simitlerimizi servis tabağımıza alıyoruz. Yanında krem peynir ve çeri domatesle servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

Simit tarifi, oktay usta Simit tarifi, resimli Simit tarifi, feraye çilingiroğlu kimdir, yemek oyunları, değişik hamur işi tarifleri, susamlı simit tarifi, oktay usta ve yeşil elma, kaya çilingiroğlu ve oğlu, açma tarifi, poğaça tarifi, hamur işi tarifleri, ev yapımı simit nasıl yapılır, pizza tarifi, pide tarifi, değişik hamur işi tarifleri, feraye çilingiroğlu nerede, kahvaltı tarifleri, özel tarifler, özel gün yemek tarifleri, baharatlı milföy simit tarifi, parti tarifleri, kandil simidi tarifi, hülya avşar nerede, feraye çilingiroğlu ve tv programı, pratik yemekler, kolay yemek tarifleri, mezeler, içecekler, aperatif yemek tarifleri, kolay hamur işi tarifleri, oktay usta ve yemek tarifleri, yemek sepeti, doğum günü tarifleri, mahlepli örgü simit tarifi, sizden gelen yemek tarifleri, bayat ekmek tarifleri, ekmek tarifleri, değişik yemek tarifleri, çörek tarifi, ilginç yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker