Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Geniş bir tencereye su koyup, kaynamaya bırakıyoruz. Ayrı bir kaseye de soğuk su koyuyoruz.
Pazı Sarması Tarifi

Kaynar suyun içinde pazıları 2 dakika kadar tutuyoruz. Sudan çıkardığımız pazıları soğuk su dolu olan kaseye koyuyoruz. 
Pazı Sarması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

4 Adet Soğan
2 Su Bardağı Pirinç
2 Yemek Kaşığı Kuş Üzümü
2 Demet Pazı
1 Tutam Dereotu
1 Tutam Taze Nane
1 Tutam Maydanoz
Zeytinyağı
Toz Şeker
Karabiber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir tencereye su koyup, kaynamaya bırakıyoruz. Ayrı bir kaseye de soğuk su koyuyoruz. Kaynayan suyun içerisine pazıları saplarından tutup daldırıyoruz.

Kaynar suyun içinde pazıları 2 dakika kadar tutuyoruz. Sudan çıkardığımız pazıları soğuk su dolu olan kaseye koyuyoruz. Böylece pazılar yeşilliklerini kaybetmeyecektir. Soğuk suda da biraz beklettikten sonra, pazıların suyunu süzdürüyoruz. Ayrı bir tarafta soğanı küp küp doğruyoruz.

Soğanların birini doğramıyoruz. Pirinci iyice yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Maydanozu, dereotunu ve naneyi ince kıyıyoruz. Geniş bir tavaya zeytinyağı döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine kuş üzümlerini ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinci de tavaya ekliyoruz. Karabiber, tuz ve toz şekeri serpiyoruz. Karıştırıyoruz. İsterseniz değişik baharatlarda ekleyebilirsiniz. İç harcı 1-2 dakika kavurduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. İlk sıcaklığı çıktıktan sonra üzerine doğradığımız maydanozu, naneyi ve dereotunu ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Pazı yapraklarını tezgaha seriyoruz.

Kenarına hazırladığımız iç harçtan paylaştırarak koyuyoruz. Yaprak sarması şeklinde sarıyoruz. Ayırdığımız 1 adet soğanı yarım ay şeklinde doğruyoruz. Geniş ve yayvan tencerenin zeminine doğradığımız soğanları diziyoruz. üzerine sardığımız pazıları düzgünce diziyoruz. pazı sarmasının üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz.

Sarmaların kenarından su koyuyoruz. Ocağa alıyoruz. sarmalar pişerken açılmaması için üzerine yemek tabağını ters çevirerek yerleştiriyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

Pazı sarması tarifi, oktay usta Pazı sarması tarifi, Pazı sarması tarifi oktay usta, pratik Pazı sarması tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, feraye çilingiroğlu kimdir, oktay usta ve zeytinyağlı tarifler, zeytinyağlı pazı sarması tarifi, değişik yemek tarifleri, yaprak sarması tarifi, dolma biber iç harcı nasıl hazırlanır, iç pilav nasıl yapılır, sarmanın iç harcı nasıl hazırlanır, zeytinyağlı yemek tarifleri, zeytinyağlı yemekler, lahana sarması, feraye çilingiroğlu nerede, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, muskalı pazı sarması, bayat ekmek tarifleri, kahvaltı tarifleri, aperatif yemek tarifleri, mezeler, soğuk mezeler, yaprak sarması tarifi oktay usta, feraye çilingiroğlu ve oktay usta, yemek sepeti, feraye çilingiroğlu ve tv programı, tavuklu yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, yöresel yemek tarifleri, yöresel çorbalar, 23 nisan programı, feraye çilingiroğlu ve oğlu kaya, dolma tarifleri, kolay pazı mıhlaması tarifi, zeytinyağlı aperatif yemek tarifleri, küre tv, salata tarifleri, zeytinyağlılar, ramazan yemek tarifleri, sebze yemeği tarifleri, pazı dolması, pazı kavurması, bulgurlu pazı sarması, pazı yemekleri, etli pazı sarması

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker