close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Taze sarımsakları ince ince kıyıyoruz. Tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız taze sarımsakları alıyoruz.
Nohutlu Taze Sarımsaklı Çorba Tarifi

Karıştırarak soteliyoruz. Sarımsaklar sotelendikten sonra üzerine haşlanmış nohutu ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. 
Nohutlu Taze Sarımsaklı Çorba Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Tavuk Suyu
1 Kase Haşlanmış Nohut
2 Yemek Kaşığı Un
4 Dal Taze Soğan
1 Kase Yoğurt
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Yumurta Sarısı
1 Adet Limon
Su
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Taze sarımsakları ince ince kıyıyoruz. Tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız taze sarımsakları alıyoruz.

Karıştırarak soteliyoruz. Sarımsaklar sotelendikten sonra üzerine haşlanmış nohutu ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Daha sonra soğuk olan tavuk suyunu boşaltıyoruz. Biraz da sıcak su ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Ayrı bir tarafta bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine yumurta sarısını ilave ediyoruz. Limonun suyunu sıkıp, boşaltıyoruz. Çırpma teliyle karıştırıyoruz. Unu ekliyoruz. Biraz da soğuk su ilave ederek karıştırıyoruz. Kaynayan çorbadan kepçe ile alarak terbiye kasesine boşaltıyoruz.

Karıştırıyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıyınca, kaynayan çorbanın üzerine yavaş yavaş boşaltıyoruz. Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz. Terbiyeyi çorbaya ilave ettikten sonra kaynayana kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Çorbamız kaynadıktan sonra kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Diğer taraftan küçük bir tavaya tereyağını alıyoruz.

Üzerine nane ve pul biber ekliyoruz. Tereyağı eriyip, baharatla karıştıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Çorba kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra servis kasesine boşaltıyoruz. Üzerine tereyağını gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

Nohutlu taze sarımsaklı çorba tarifi, oktay usta Nohutlu taze sarımsaklı çorba tarifi , pratik Nohutlu taze sarımsaklı çorba tarifi , oktay usta ve yeşil elma, sevim balkan kimdir, yemek oyunları, çorbalar, domates çorbası, pratik nohut çorbası tarifi, yayla çorbası, sevim balkan ve konserler, çorba tarifleri oktay usta, ezogelin çorbası, resimli çorba tarifleri, yemek tarifleri, yöresel tarifler, çorba tarifleri kolay, çorbalar, yemek tarifleri, çorba tarifleri oktay usta resimli, çorba tarifleri resimli, nohutlu düğün çorbası tarifi, yemek tarifleri oktay usta, domates çorbası, çorba çeşitleri, yemek sepeti, sevim balkan ve Boşnakça şarkılar, çorba çeşitleri oktay usta, çorba çeşitleri ve tarifleri, yayla çorbası, yöresel çorbalar, çorba çeşitleri tarifi, çorbalar, Boşnak yemekleri, Boşnak böreği, çorba tarifleri, yemek tarifleri, çorba çeşitleri resimli, sarımsaklı çorba tarifi, sarımsaklı çorbalar, nohutlu mercimek çorbası, sarmısaklı çorba, çorba tarifleri, top çorba tarifi, nohutlu püre kebabi yemek tarifi, bulgurlu çorba tarifi, sevim balkan nerede, bulgurlu mercimek çorbası tarifi, köfteli çorba tarifi, nohutlu paça yahnisi yemek tarifi, yoğurtlu çorba tarifi, papaz yahnisi tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker