Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Etli Yemek Tarifleri


Maydanozu ince kıyıyoruz. Yeşil ve kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İnce ince doğruyoruz.
Adana Kebabı Tarifi

Zırhla tüm malzemeleri ince ince kıyıyoruz. Daha sonra üzerine kıymayı da alıyoruz. Zırhla hepsini doğramaya devam ediyoruz. 
Adana Kebabı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

200 Gram Kuyruk Yağı
3 Adet Yeşil Biber
600 Gram Kıyma
1 Tutam Maydanoz
2 Adet Kırmızı Biber
Tuz
Garnitürü İçin:
Tatlı Biber Turşusu
Maydanoz
Tırnak Pide
Soğan
Domates
Yoğurt

 
Hazırlanışı:
 

Maydanozu ince kıyıyoruz. Yeşil ve kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. İnce ince doğruyoruz. Doğrama tahtasına doğradığımız maydanozu, biberleri, kuyruk yağını alıyoruz.

Zırhla tüm malzemeleri ince ince kıyıyoruz. Daha sonra üzerine kıymayı da alıyoruz. Zırhla hepsini doğramaya devam ediyoruz. Tüm malzemeleri ince kıydıktan sonra tuz serpiyoruz. Yoğurmaya başlıyoruz. İyice yoğuruyoruz.

Hazırladığımız harçtan portakal büyüklüğünde parçalar kopartıp, yuvarlıyoruz. Hazırladığımız köfteleri yassı şişlere takıyoruz. Köftelerin elimize yapışmaması için, elimizi ıslatarak yapıyoruz. Daha sonra hazırladığımız köfteleri yağlanmış fırın tepsisine diziyoruz.

Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında köfteleri pişiriyoruz. Diğer taraftan garnitürünü hazırlamaya başlıyoruz. Maydanozu ince kıyıp, kaseye alıyoruz. Domatesi küp küp doğruyoruz. Maydanozun üzerine ilave ediyoruz. Soğanı da yarım ay şeklinde söğüşlük doğrayıp, ekliyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Karıştırıyoruz.

Tırnak pideleri düz ve geniş servis tabağına diziyoruz. Üzerine fırında pişen şiş köfteleri diziyoruz. Yemeğimizin yanında hazırladığımız salatayı koyuyoruz. Turşu ve yoğurt ile birlikte yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

adana kebabı tarifi, oktay usta adana kebabı tarifi, resimli adana kebabı tarifi, pratik adana kebabı tarifi, yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, maher zain kimdir, ayten saher kimdir, adana kebaplı börek tarifi, oktay usta ve maher zain, kebap tarifleri, etli yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, ana yemek tarifleri, kebap nasıl hazırlanır, adana yemekleri, yöresel yemek tarifleri, salata tarifleri, mezeler, aperatif yemek tarifleri, ayten saher nerede, padişah kebabı tarifi, oktay usta ve pratik kebap tarifleri, yöresel çorbalar, hatay yemekleri, diyarbakır yemekleri, yöresel yemekler, kebap içi nasıl yapılır, köfte tarifleri, köfte harcı nasıl yapılır, yemek sepeti, ayten saher ve yemek tarifleri, ayten saher kiminle, adana kebabı resimler, adana kebabı malzemeleri, meşhur abant kebabı tarifi, adana kebabı tarifleri, adana kebabı nasıl yapılır oktay usta, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, çorba tarifleri, tatlı tarifleri, adana kebabı yapılışı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker