close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Mercimeği ve pirinci yıkayıp, ayrı tencerelere alıyoruz. Bulguru da ayrı bir tencereye boşaltıyoruz.
Leziz Ezogelin Çorbası Tarifi

Bakliyatların üzerini geçecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Ayrı bir tarafta ayrı bir tencereye az sıvıyağ döküyoruz. 
Leziz Ezogelin Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
2 Yemek Kaşığı Salça
3 Yemek Kaşığı Pirinç
3 Yemek Kaşığı Kırmızı Mercimek
3 Yemek Kaşığı Tel Şehriye
3 Yemek Kaşığı Bulgur
3 Yemek Kaşığı Un
Sıvıyağ
Kuru Nane
Pul Biber
Karabiber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Mercimeği ve pirinci yıkayıp, ayrı tencerelere alıyoruz. Bulguru da ayrı bir tencereye boşaltıyoruz.

Bakliyatların üzerini geçecek kadar su koyup, haşlanmaya bırakıyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Ayrı bir tarafta ayrı bir tencereye az sıvıyağ döküyoruz. Soğanları tencereye alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavurmaya başlıyoruz.

Tereyağını ilave ediyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine unu ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra tel şehriyeleri ilave ediyoruz. 1-2 dakika kavurduktan sonra salçayı ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Daha sonra ilk önce biraz soğuk su boşaltıyoruz. Ardından sıcak suyunu da ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, haşlanan bakliyatlarında içinde su olmasıdır. Bu yüzden çorbanın kıvamına göre su ilave ediyoruz.

Çorbanın suyu kaynadıktan sonra üzerine haşlanan bakliyatları suları ile birlikte tencereye boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Kuru naneyi, karabiberi ve pul biberi serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Tencerenin kapağını ırık bırakarak, pişmeye bırakıyoruz.

Ezogelin çorbası kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra, servis kasesine boşaltıp, servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

leziz ezogelin çorbası tarifi, oktay usta leziz ezogelin çorbası tarifi, pratik ve leziz ezogelin çorbası tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, kolay ezogelin çorbası tarifi, ezogelin çorbası tarifi 4 kişilik, ezogelin çorbası tarifi resimli, köfteli bakliyatlı çorba tarifi, oktay ustanın ezogelin çorbası tarifi, ezogelin çorbası yemek tarifi, ezogelin çorbası tarifi oktay usta, pratik ezogelin çorbası tarifi, ezogelin çorbası tarifleri, resimli ezogelin çorbası tarifi, ezogelin çorbası tarifi video, zencefilli çorba tarifi, patates ezogelin çorbası tarifi, kolay resimli, yemek tarifleri kolay tarifler, çorbalar, domates çorbası, değişik çorbalar, kolay yemekler, oktay usta ve değerli konukları, yayla çorbası, çorba tarifleri oktay usta, ezogelin çorbası, resimli çorba tarifleri, yemek tarifleri, kolay yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, yemek sepeti, oktay usta ve pratik çorba tarifleri, pasta tarifleri, terbiyeli çorba tarifleri, tatlı tarifleri, resimli yemek tarifleri, pratik yemek tarifleri, yemek tarifleri kitabı, yöresel çorbalar, yöresel yemek tarifleri, aperatif yemek tarifleri, mezeler, salatalar, içecekler, kolay çorbalar, resimli yemek tarifleri, özel yemek tarifleri, özel tarifler, tarhana nasıl hazırlanır, mercimek çorbası, patates çorbası, bebekler için çorba tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker