Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Geniş bir tencereye su koyup, ocağa alıyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine arpa şehriyeleri boşaltıyoruz.
Köz Biberli Şehriye Çorbası Tarifi

Ardından tavuk suyunu da tencereye boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. 
Köz Biberli Şehriye Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Tavuk Suyu
2 Adet Köz Biber
5 Yemek Kaşığı Arpa Şehriye
Tuz
Terbiyesi İçin:
1 Yumurta Sarısı
1 Kase Yoğurt
2 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon
Su
Üzeri İçin:
1 Tutam Taze Nane
Tereyağı

 
Hazırlanışı:
 

Geniş bir tencereye su koyup, ocağa alıyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine arpa şehriyeleri boşaltıyoruz.

Ardından tavuk suyunu da tencereye boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbanın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Geniş bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz.

Üzerine unu alıyoruz. Yumurta sarısını ilave ediyoruz. Limonun da suyunu sıktıktan sonra çırpma teliyle karıştırıyoruz. Biraz da soğuk su ilave ederek, terbiyenin kıvamını açıyoruz. Terbiyenin üzerine kaynayan arpa şehriyelerin suyundan kepçe ile yavaş yavaş döküyoruz. Bir yandan da karıştırıyoruz. Ilıyan terbiyeyi çorba tenceresine yavaş yavaş döküyoruz.

Sürekli karıştırmaya devam ediyoruz. Çorbanın tadına göre tuz serpiyoruz. Kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz. Köz biberleri minik küpler haline doğruyoruz. Kaynayan çorbanın üzerine doğradığımız köz biberleri de ilave ediyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Çorba kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Çorbamızı servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta, küçük bir tavaya tereyağını alıp, eritiyoruz. Taze naneyi ince kıyıp, tavaya alıyoruz. Karıştırıp, ocağın altını kapatıyoruz. Servis kasesindeki çorbanın üzerine gezdirerek döküyoruz. Çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

köz biberli şehriye çorbası tarifi, oktay usta köz biberli şehriye çorbası, pratik şehriye çorbası tarifi, kolay şehriye çorbası tarifi, yemek oyunları, yemek sepeti, nihal salda kimdir, nihal salda nerede, nihal salda kiminle, terbiyeli şehriye çorbası tarifi, oktay usta ve nihal salda, şehriye çorbası nasıl yapılır, şehriye çorbası yapılışı, arpa şehriye çorbası, tel şehriye çorbası, şehriye çorbası oktay usta, domatesli şehriye çorbası tarifi, kıymalı şehriye çorbası, çorba tarifleri, mercimek çorbası, domatesli şehriye çorbası, arpa şehriye çorbası nasıl yapılır, arpa şehriye çorbası tarifi, salçalı şehriye çorbası tarifi, şehriye çorbası tarifi oktay usta, terbiyeli şehriye çorbası tarifi, bamyalı şehriye çorbası tarifi, tel şehriye çorbası tarifi, tavuklu şehriye çorbası tarifi, domatesli tel şehriye çorbası tarifi, kıymalı şehriye çorbası tarifi, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, nihal salta ile türkü şöleni, terbiyeli şehriye çorbası, tavuklu arpa şehriye çorbası

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker