Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Patlıcanları alacalı soyuyoruz. Küp küp doğrayıp, geniş bir kaseye alıyoruz. Yıkıyoruz.

Üzerini geçecek kadar su koyup, bekletiyoruz. Böylece patlıcanların acısı kalmayacaktır. Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. 
Leziz Adana Güveci Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

100 Gram Kuyruk Yağı
Yarım Paket Margarin
3 Adet Soğan Soğan
15 Diş Sarımsak
1 Kilogram Kuzu İncik Eti
10 Adet Yeşil Biber
1,5 Kilogram Patlıcan
7 Adet Domates
3 Yemek Kaşığı Biber Salçası
Tuz
Toz Kırmızı Biber
Pul Biber
Toz Kırmızı Biber

 
Hazırlanışı:
 

Patlıcanları alacalı soyuyoruz. Küp küp doğrayıp, geniş bir kaseye alıyoruz. Yıkıyoruz. Daha sonra üzerine tuz serpiyoruz.

Üzerini geçecek kadar su koyup, bekletiyoruz. Böylece patlıcanların acısı kalmayacaktır. Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Ayrı bir tabağa alıyoruz. Sarımsakların kabuklarını soyup, doğramıyoruz.

Soğanları minik küpler haline doğruyoruz. Biberlerin sadece saplarını kesip, 2 parmak kalınlığında doğruyoruz. Kuzu incik etlerini de küp küp kuşbaşılık doğruyoruz. Kuyruk yağını satırla ince kıyıyoruz. Şimdi de güveci hazırlamaya başlıyoruz.

Büyük güveçte hazırlıyoruz. Güvecin zeminine kuyruk yağını yayıyoruz. Margarini küp küp doğrayıp, güvece alıyoruz. Üzerine kuzu etlerini döşüyoruz. Bastırıyoruz. Etlerin üzerine biberleri yerleştiriyoruz. Sarımsakları da alarak serpiştiriyoruz. Bastırıyoruz.

Tuz serpiyoruz. Toz ve kırmızı biberi de ilave ediyoruz. Yıkayıp, tuzlu suda beklettiğimiz patlıcanların suyunu elimizle sıkarak güvece alıyoruz. Bastırıyoruz. Biber salçasını bir kaseye alıyoruz. Biraz su dökerek, kıvamını açıyoruz.

Patlıcanların üzerine gezdirerek döküyoruz. Son olarak domatesleri yerleştiriyoruz. Güvece hiç su koymuyoruz. Güvecin üzerine ilk önce yağlı kağıt kapatıyoruz. Daha sonra alüminyum folyoyla kapatıyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 240 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

leziz adana güveci tarifi, oktay usta leziz adana güveci tarifi, resimli leziz adana güveci tarifi, oktay usta ve yeşil elma, hakkı bulut kimdir, adana yöresel yemekleri, adana yemekleri nelerdir, adana usulu kısır tarifi, somon güveç tarifi, adana yemekleri, hatay yemekleri, adana yemekleri şırdan, adana yemekleri resimli, adana et yemekleri, adana yemekleri sarımsaklı köfte, hakkı bulut nerede, etli güveç tarifi, yöresel yemek tarifleri, salatalar, içecekler, mezeler, özel tarifler, patlıcan güveç tarifi, fırında güveç tarifi, mantar güveç tarifi, dana güveç tarifi, et güveç tarifi, tavuklu güveç tarifi, güveç tarifi resimli, güveç tarifi oktay usta, dana etli güveç tarifi, hakkı bulut ve albümleri, kolay etli güveç tarifi, toprak güveç yemekleri, özel yemek tarifleri, etli güveç tarifi resimli, etli güveç tarifi oktay usta, fasulyeli tavuk güveç tarifi, incik yemek tarifi, hakkı bulut ve oktay usta, kuzu incik yemek tarifi, aperatif yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, yemek sepeti, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, kebap tarifleri, hatay yemekleri, kolay çorbalar

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker