close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Yöresel Yemek Tarifleri


Domatesin kabuklarını soyup, minik küpler halinde doğruyoruz.

Kırmızı ve yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz. Soğanı minik küpler haline doğruyoruz. 
Adana Mutfağından Arap Tava Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

500 Gram Kıyma
2 Adet Soğan
7 Diş Sarımsak
4 Adet Domates
5 Adet Yeşil Biber
3 Adet Kırmızı Biber
Tuz
Karabiber
Kimyon
Pul Biber

 
Hazırlanışı:
 

Domatesin kabuklarını soyup, minik küpler halinde doğruyoruz.

Kırmızı ve yeşil biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz. Soğanı minik küpleri haline doğruyoruz. Sarımsağım ince kıyıyoruz. Kıymayı doğrama tahtasına alıp, zırhla kıyıyoruz.

Daha sonra doğradığımız soğan, sarımsak, domates ve biberleri de ilave edip, zırhla kıymaya devam ediyoruz. Tüm malzemeleri bu şekilde harmanlayıp, zırhla kıyınca, daha da özdeşleşmiş olacaktır. Malzemelerin üzerine tuz, karabiber, kimyon ve pul biberi de serpiyoruz.

Zırhla bir müddet daha kıydıktan sonra yuvarlak, güvece alıp, yayıyoruz. Üzerini domates ve doğranmış biberlerle süslüyoruz. Güvecin üzerine ilk önce yağlı kağıt kapatıyoruz.

Daha sonra da alüminyum folyoyla kapatıyoruz. Önceden ısıtılmış 250 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

adanaya özel arap tava tarifi, oktay usta adanaya özel arap tava tarifi, oktay usta ve adana yemekleri, yemek oyunları, hakkı bulut nerede, arap tavası oktay usta, arap tavası, arap tava tarifi oktay usta, arap tavası tarifi resimli, antakya tepsi kebabı, arap tavası yemek tarifi, arap tava tarifleri, adana güveci, yöresel lezzetler, salatalar, mezeler, içecekler, hahkı bulut kimdir, kıymalı arap tava, arap yemek tarifleri, arap tavası yemek tarifleri, güzel arap tavası tarifi, arap tavası et yemekleri, kıymalı arap tavası, yassı kadayıf ve malatya mutfağı, arap tavası yemegi, arap tavası tarifi resimli, arap tavası tarifi yapılışı, yemek sepeti, arap tavası yemekleri, arap tavası tarifi yapımı, arap tavası yemeği, kıymalı arap tavası, arap tava tarifi, resimli arap yemekleri, kiftelleben siirt mutfağı, adana yöresel yemekleri, adana yemekleri nelerdir, etli yemekler, kebap tarifleri, tavuklu yemekler, adana usulu kısır tarifi adana yemekleri,hatay yemekleri, adana yemekleri şırdan, oktay usta ve yöresel lezzetler, adana yemekleri resimli, hakkı bulut ve albümleri, adana et yemekleri, adana yemekleri sarımsaklı köfte

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Yöresel Yemek Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker