Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Yöresel Yemek Tarifleri
Kemik suyunu ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz. Kasaplardan aldığımız kemikleri kaynatarak kemik suyunu hazırlıyoruz.
Kastamonu Mutfağından Simit Tiridi Tarifi

Kastamonu simitlerini küçük parçalara ayırıyoruz. Simitleri genelde bir gün önceden parçalayıp, temiz bir örtüye serersek, kolaylıkla kuruyacaktır. 
Kastamonu Mutfağından Simit Tiridi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

3 Adet Kastamonu Simidi
1 Kase Kemik Suyu
300 Gram Kavrulmuş Kıyma
100 Gram Tereyağı
1 Kase Yoğurt
3 Diş Sarımsak
1 Tutam Maydanoz

 
Hazırlanışı:
 

Kemik suyunu ocağa alıp, kaynamaya bırakıyoruz. Kasaplardan aldığımız kemikleri kaynatarak kemik suyunu hazırlıyoruz.

Kastamonu simitlerini küçük parçalara ayırıyoruz. Simitleri genelde bir gün önceden parçalayıp, temiz bir örtüye serersek, kolaylıkla kuruyacaktır. Bu işlemde, fırın kullanmıyoruz.

Tereyağını tavaya alıp, eritiyoruz. 1 kase yoğurdun üzerine sarımsakları rendeliyoruz. Karıştırıyoruz. Kuru ve parçalanmış simitleri kaynayan kemik suyunun içerisine alıyoruz. Yumuşayana kadar kaynamakta olan kemik suyunda bekletiyoruz. Arada karıştırıyoruz.

Yumuşayan simit parçalarını geniş bir fırın kabına alıyoruz. Üzerine kavrulmuş kıymanın birazını kaşıkla serpiyoruz. Kıymanın üzerine tereyağından gezdirerek döküyoruz. Üzerine sarımsaklı yoğurdu gezdirerek boşaltıyoruz.

Tekrardan eritilmiş tereyağından gezdirerek döküyoruz. Son olarak kavrulmuş kıymanın kalanını da üzerine boşaltıyoruz. Maydanozları ince kıyıp, üzerine serpiştiriyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kastamonu mutfağından simit tiridi tarifi, oktay usta kastamonu mutfağından simit tiridi tarifi, yemek oyunları, gülcan karaerdem kimdir, simit tiridi tarifleri, simit tiridi yemek, pratik kastamonu mutfağından simit tiridi tarifi, mısır tatlısı karadeniz mutfağı, simit tiridi kastamonu, simit tiridi yemekleri, yemekler simit tiridi, simit tiridi yemeği, simit tiriti, gülcan karaerdem nerede, simit tiridi tarifi, kastamonu yöresel yemekleri, kastamonu yemekleri tarifleri, kastamonu mutfağı, kastamonu yemek tarifleri, kastamonu yemekleri nelerdir, kastamonu resimleri, banduma tarifi, gülcan karaerdem ve trt radyosu, pratik simit tiridi tarifi, kastamonuna özel lezzetler, kastamaonu tarihçesi, kastamonu el işleri, yöresel lezzetler, etli yemek tarifleri, kebap tarifleri, kastamonu etli ekmek tarifi, oktay usta ve yöresel tatlar, mezeler, salatalar, aperatif yemekler, özel tarifler, kastamonu mutfağı, adana mutfağından arap tava tarifi, yemek sepeti, kastamonu mutfağı tarifi, kastamonu mutfağı yemek tarifleri, kastamonu yöresel yemekler, kastamonu yöresel yemekleri, yöresel yemekler ve oktay usta, kastamonu etli ekmek nasıl yapılır, kastamonu etli ekmek tarifi, kastamonu yöresel yemeklerinin isimleri, kolay çorbalar

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Yöresel Yemek Tarifleri
Geriİleri
#

Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker