close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Kazayaklarını iyice temizleyip, yıkıyoruz. Geniş bir kaseye koyup, üzerini geçecek kadar su koyuyoruz.
Kıymalı Kazayağı Otu Yemeği Tarifi

Üzerine biraz da sirke döküp, bir müddet bekletiyoruz. Beklettiğimiz kazayaklarını tekrardan iyice yıkıyoruz. 
Kıymalı Kazayağı Otu Yemeği Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Demet Kazayağı Otu
1 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Salça
100 Gram Kıyma
2 Yemek Kaşığı Bulgur
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Kazayaklarını iyice temizleyip, yıkıyoruz. Geniş bir kaseye koyup, üzerini geçecek kadar su koyuyoruz.

Üzerine biraz da sirke döküp, bir müddet bekletiyoruz. Beklettiğimiz kazayaklarını tekrardan iyice yıkıyoruz. Çok ince olmayacak şekilde doğruyoruz. Soğanları küp küp doğruyoruz. Tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

Kıymayı tencereye alıp, karıştırarak kavuruyoruz. Kıyma kavrulduktan sonra üzerine soğanları alıp, tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine salçayı ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

Salçada kavrulduktan sonra üzerine kazayaklarını ilave ediyoruz. Bir müddet kavuruyoruz. Kazayakları da kavrulduktan sonra üzerine bulguru ekliyoruz. Biraz da sıcak su ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz. Yemeğimiz çok sulu olamayacağı için, fazla su koymuyoruz.

1 çay bardağı sıcak su yeterli olacaktır. Sizde yemeğin kıvamına göre suyunu kontrol ederek ilave edebilirsiniz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişemeye bırakıyoruz. Kazayak otları yumuşayana kadar pişiriyoruz.

Pişen yemeğimizi servis tabağına alıyoruz. Yemeğimizi dilerseniz yufka ekmek ve yoğurtla birlikte servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kıymalı kazayağı otu yemeği tarifi, sizden gelen kıymalı kazayağı otu yemeği tarifi, pratik kıymalı kazayağı otu yemeği tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, prtaik yemek tarifleri, sebze yemeği tarifleri, kazayağı otu salatası, ot yemekleri, tavuklu yemek tarifleri, mezeler, salatalar, içecekler, yemek sepeti, sizden gelen yemek tarifleri, kazayağı otu faydaları, kazayağı bitkisi, kazayağı salatası, kazayağı çiçeği, kazayağı isim, kazayağı bitkisi nasıl pişirilir, kazayağı otunun faydaları, kazayaklı börek, kazayağı otu resmi, kazayağı bitkisi nasıl pişirilir faydaları, kazayağı kenopodyum bitkisi, kazayağı bitkisi yemeği, kazayağı bitkisinin faydaları, kazayağı çiçeği, kazayağı yararları, leziz sebze yemeği tarifleri, kazayağı salatası, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, özel tarifler, kolay sebze yemekleri, kazayağı kavurması tarifi, kazayağı tarifleri, peynirli taze otlu enginar, kazayağı yemekleri, kazayağı ot, kazayağı nasıl pişirilir, değişik yemek tarifleri, ilginç tarifler

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
#
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
 
Email Adresiniz
Yorumunuz

#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker