Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Hem fırına girebilecek, hem de kzuu butunun sığabileceği büyüklükte bir tencere alıyoruz.
Fırında Kuzu But Tarifi

Butun yarısına gelecek şekilde su koyuyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. 

Fırında Kuzu But Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

1 Kilogram Taze Patates
1 Kuzu But
6 Tırnak Pide
3 Adet Domates
2 Adet Soğan
5 Adet Kırmızı Biber
1 Adet Havuç
1 Tutam Biberiye
3 Adet Köy Biberi
5 Adet Tane Karabiber
Defne Yaprağı
Zeytinyağı
Karabiber
Pul Biber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Hem fırına girebilecek, hem de kzuu butunun sığabileceği büyüklükte bir tencere alıyoruz. Tencereye kuzu butunu yerleştiriyoruz.

Butun yarısına gelecek şekilde su koyuyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Kuzu butu suyunu çekip, kendi yağıyla alt üst çevirip kızardıktan sonra üzerine havuçları iri iri doğrayıp ilave ediyoruz.

Defne yapraklarını tencereye alıyoruz. Tane karabiberleri aralara serpiştiriyoruz. Soğanı da iri iri doğrayıp, tencereye alıyoruz. Daha sonra üzerine biraz da su ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak önceden ısıtılmış 240 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

Fırındaki eti arada kontrol ediyoruz. Hamur gibi dağılana kadar pişiriyoruz. Diğer taraftan yemeğimizin garnitürünü hazırlamaya başlıyoruz. Taze patatesleri iyice yıkıyoruz. Kabuklarını soymadan ortadan ikiye kesip, fırın tepsisine alıyoruz.

Üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Tuz serpiyoruz. Karabiber ve pul biberde serpiyoruz. Biberiyeyi de ekliyoruz. Tüm malzemelerle birlikte patatesleri karıştırarak harmanlıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz.

Ayrı bir tarafta da fırın tepsisine köy biberlerini ve kırmızı biberleri diziyoruz. Domatesleri dörde kesip, fırın tepsisine alıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kızartıyoruz.

Geniş ve düz servis tabağımıza tırnak pideleri diziyoruz. Pidelerin üzerine fırında pişen patatesleri paylaştırarak yerleştiriyoruz. Pidelerin ortasına fırında kızarıp, pişen kuzu butunu yerleştiriyoruz. Üzerine tencerede etle birlikte pişen soğan ve havuçları da alıyoruz.

Kuzu butun suyunu da kaşıkla alarak servis tabağının üzerine gezdirerek döküyoruz. Diğer taraftan, fırında pişen domatesi, köy ve kırmızı biberleri de etin üzerine diziyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fırında kuzu but tarifi, oktay usta fırında kuzu but tarifi, pratik fırında kuzu but tarifi, alişan kimdir, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, fırında kuzu kol, fırında kuzu but oktay usta, kuzu tandir yapimi, yeşil elma, kuzu kulağı salatası tarifi, özel tarifler, küre tv, etli yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, sebze yemekleri, fırında kuzu but yemek tarifi, fırında kuzu but tandır, fırında kuzu but tarifleri, fırında kuzu incik, oktay usta ve pratik yemek tarifleri, kuzu but tarifleri yemekleri, alişan ve seni biraz fazla sevdim, fırında kuzu incik oktay usta, kuzu incik tarifi, kolay çorbalar, patates beğendili kuzu, orba tarifleri, yöresel çorbalar, fırında kuzu tandır, fırında kuzu gerdan, kuzu incik nasıl pişirilir, fırın yemekleri, fırın poşetinde kuzu incik, alişan ve son albümü, fırında kuzu kapama, zeytinyağlı tarifler, mezeler, salatalar, içecekler, fırında kuzu pirzola, kuzu incik fırında, beğendili misket köfte, kuzu incik haşlama, kuzu incik tarifi, alişan nerede, kuzu incik yemek tarifi, sebzeli kuzu incik tarifi, kuzu incik yapılışı, kuzu incik tarifleri, alişan ve oktay usta, oktay usta ve yemek tarifleri, kuzu incik nedir, kebap tarifleri, özel gün yemek tarifleri, aperatif yemek tarifleri, oktay usta ve değişik yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker