Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Çorbamızı hazırlarken taze bezelye kullanıyoruz. Taze bezelyeleri ayıklıyoruz. Yıkayıp, tencereye alıyoruz.

Üzerini geçecek kadar su koyup, haşlıyoruz. Diğer taraftan soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. 
Buğdaylı Ezme Bezelye Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1,5 Su Bardağı Haşlanmış Buğday
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Adet Soğan
500 Gram Bezelye
1 Su Bardağı Et Suyu
2 Diş Sarımsak
1 Yemek Kaşığı Un
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Çorbamızı hazırlarken taze bezelye kullanıyoruz. Taze bezelyeleri ayıklıyoruz. Yıkayıp, tencereye alıyoruz.

Üzerini geçecek kadar su koyup, haşlıyoruz. Diğer taraftan soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doradığımız soğan ve sarımsağı alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Soğan pembeleştikten sonra üzerine haşladığımız bezelyeleri alıyoruz. Karıştırıyoruz. Biraz sıcak su koyuyoruz. Daha sonra el blendırıyla püre haline getiriyoruz. Diğer taraftan ayrı bir tencereye tereyağını alıyoruz.

Tereyağı eridikten sonra üzerine unu ilave ediyoruz. Karıştırarak kavurmaya başlıyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine soğuk olan et suyunu boşaltıyoruz. Haşlanmış buğdayı da tencereye alıyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Buğdayı karışım kaynadıktan sonra, diğer taraftaki bezelyeli tencereye boşaltıyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Çorba kaynayıp, kıvamı aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Çorbayı servis kâsesine boşaltıyoruz. Sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

buğdaylı ezme bezelye çorbası tarifi, oktay usta buğdaylı ezme bezelye çorbası tarifi, pratik buğdaylı ezme bezelye çorbası tarifi, yemek oyunları, bezelyeli çorba yemekleri, bebek bezelyeli çorba, çorba tarifleri, tavuklu bezelye çorbası, bezelyeli havuçlu çorba, aslı bankoğlu kimdir, bezelyeli yemek, bezelyeli yemek tarifleri, tavuklu bezelyeli yemek, bezelyeli yemek oyunu, bezelyeli köfteli yemek, değişik yemek tarifleri, salatalar, mezeler, içecekler, sebze yemekleri, etli yemek tarifleri, kremalı çorbalar, osmanlı çorbası, tavuk sulu çorbalar, yemek sepeti, aslı bankoğlu nerede, buğdaylı çorba tarifleri, buğdaylı çorba tarifi, buğdaylı yemekler, buğdaylı yoğurt çorbası, buğdaylı yayla çorbası, buğdaylı çorba çeşitleri, buğdaylı çorba tarifleri,buğday çorbası tarifleri, buğdaylı çorbalar, bezelyeli mısırlı köfte tarifi, aslı bankoğlu ve oktay usta, çorbalar, domates çorbası, yayla çorbası, çorba tarifleri oktay usta, ezogelin çorbası, aslı bankoğlu ve arka sıradakiler dizisi, resimli çorba tarifleri, ısırgan çorbası, yemek tarifleri, çorbalar oktay usta, çorbalar tarifi, aslı bankoğlu ve yeni dizisi, tatlılar,şehriye çorbası, yayla çorbası, domates çorbası, yemekler, mercimek çorbası

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker