Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Pirinci yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Baklaları ayıklayıp, yıkıyoruz. Tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su koyup haşlanmaya bırakıyoruz.
Bakkalı İç Pilav Tarifi

Soğanı küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine dolmalık fıstığı ilave ediyoruz. 
Baklalı İç Pilav Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

500 Gram Bakla
3 Su Bardağı Pirinç
2 Yemek Kaşığı Kuş Üzümü
2 Yemek Kaşığı Dolmalık Fıstık
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Adet Soğan
1 Su Bardağı Et Suyu
1 Tutam Dereotu
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Pirinci yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Baklaları ayıklayıp, yıkıyoruz. Tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su koyup haşlanmaya bırakıyoruz. Ayıklıyoruz ve haşlanmaya bırakıyoruz.

Soğanı küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine dolmalık fıstığı ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavurmaya başlıyoruz. Ardından doğradığımız soğanları ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine kuş üzümlerini ekliyoruz. Tereyağını da ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Daha sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdüğümüz pirinçleri ilave ediyoruz. Bir müddet pirinçleri de kavurduktan sonra üzerine soğuk olan et suyunu boşaltıyoruz. Pilavın kıvamına göre sıcak suyu da ilave ediyoruz.

Tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Pilavın pişmesine yakın haşladığımız baklaları tencereye alıyoruz. Karıştırıyoruz. Pilav kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Pilavımızı servis ederken üzerine nice kıyılmış dereotu serperek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

baklalı iç pilav tarifi, oktay usta baklalı iç pilav, pratik baklalı iç pilav, kolay baklalı iç pilav, yemek oyunları, yemek sepeti, iç baklalı pilav tarifi, baklalı iç pilav yapılışı, aslı bankoğlu kimdir, aslı bankoğlu nerede, aslı bankoğlu kiminle, oktay usta ve aslı bankoğlu, iç baklalı bulgur pilavı, iç bakla, iç baklalı enginar, iç baklalı zeytinyağlı enginar, iç bakla yemeği, iç baklalı pilav tarifi, resimli baklalı iç pilav, dereotlu baklalı pilav tarifi, baklalı pilav tarifleri, baklalı pilavlar, kek tarifleri, poğaça tarifleri, börek tarifleri, çorba tarifleri, sebze yemeği tarifleri, kurabiye tarifleri, pilav tarifleri, baklalı kuzu etli pilav tarifi, oktay usta yemek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, kure.tv, resimli iç pilav tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker